Окрім “Вконтакте” у першій десятці опинилися й інші заборонені до відвідування в Україні сайти – “Яндекс” і “Одноклассники”.
Заблокована соцмережа “ВКонтакте” за підсумками жовтня 2018 року продовжує входити до першої п’ятірки найбільш відвідуваних сайтів з місячним охопленням аудиторії 31%.
Про це свідчать результати дослідження інтернет-аудиторії, які провела Інтернет Асоціація України, інформує УНІАН.
Так, на першому місці в рейтингу найбільш відвідуваних доменів виявився Google. Також до першої п’ятірки увійшли сайти Youtube, Facebook, Ukr.Net і “Вконтакте”.
Середньоденна частка аудиторії за місяць сайту Google становила 66%, а місячне охоплення аудиторії – 84%. Для “ВКонтакте” ці показники становили 14% і 31% відповідно.
У другій п’ятірці рейтингу – сайти OLX, “ПриватБанк”, “Яндекс”, Instagram, “Одноклассники”, і “Синоптик”.
Раніше повідомлялось, у серпні заблокована в Україні російська соціальна мережа “Вконтакте” виявилася на четвертому місці за відвідуваністю українцями, а у вересні – на п’ятому.
15 травня минулого року президент України Петро Порошенко підписав указ про продовження на рік санкцій проти Росії, згідно з яким в Україні заблоковано доступ до російських соціальних мереж “ВКонтакте”, “Одноклассники”, ресурсів Yandex, а також заборонено використання бухгалтерського програмного продукту “1С”. Доступ до російських соціальних мереж обмежено у зв’язку з блокуванням всіх ресурсів сервісу Mail.Ru Group. Під дію санкцій підпадають сайти антивірусних компаній “Лабораторія Касперського” і DrWeb.
За оцінками очільника Інтернет Асоціації України Олександра Федієнка, використання українцями сумнівних безкоштовних VPN-програм (Virtual Private Network – віртуальна приватна мережа), які дозволяють користувачам обходити блокування санкційних російських сайтів і соціальних мереж, загрожує кібербезпеці країни.
Довідка. Інтернет асоціація України (ІнАУ) – професійне об’єднання учасників ринку телекомунікацій та інформаційно-комунікаційних технологій, об’єднує понад 170 підприємств. Діяльність ІнАУ спрямована на захист інтересів її членів, проведення експертно-аналітичної роботи в частині розробки і коригування законодавчої і нормативної бази України тощо.
Шукайте деталі в групі Facebook