Ці продукти колись потрапили в чорний список у тих, хто стежить за своєю вагою або здоров’ям.
Причини можуть бути різними, починаючи від цукру до шкідливих жирів.
Насправді ж, всі ці продукти багаті на корисні речовини і можуть бути частиною здорового харчування, якщо дотримуватися помірності.
Корисні і шкідливі продукти
1. Хліб
Хліб отримав незаслужену критику в основному через те, що відноситься до вуглеводів, які швидко розщеплюється в цукор.
Однак таке швидке розщеплення також робить вуглеводи найзручнішим джерелом палива для нашого тіла. Найважливіше, як вважають фахівці, це не виключати вуглеводи зі свого раціону, а вибирати правильні джерела.
Хліб, як джерело палива постачає нас енергією і в помірній кількості вважається частиною здорового харчування.
Однак перевагу варто віддати хлібі з висівками, який багатий клітковиною і вітамінами групи В, повільніше перетравлюється і надовго вас насичує.
2. Макарони
Повна тарілка макаронів – це справжнє свято живота, і макарони дійсно містять деякі важливі поживні речовини.
Більш того, дослідження показали, що люди, які дотримуються середземноморської дієти, які харчувалися макаронами, худнули краще тих, хто їх не їв.
Макарони відносяться до продуктів з низьким глікемічним індексом, завдяки чому вони краще забезпечують відчуття ситості, запобігають розвитку діабету і ожиріння.
Найголовніше в споживанні макаронів – це дотримуватися невеликих порцій і вибирати корисні добавки у вигляді овочів, білка і корисних жирів.
3. Жири в будь-якому вигляді
Одним з поширених помилок в області харчування було твердження, що через жирні продукти ви повнієте.
Також недавно був розвінчаний міф про те, що насичені жири, що містяться в м’ясі, салі, молочних продуктах і вершковому маслі призводять до хвороб серця, підвищуючи рівень холестерину. Експериментальні дослідження не знайшли достатньо доказів того, що насичені жири негативно впливають на здоров’я.
Що ж стосується ненасичених жирів, таких як оливкова олія і авокадо, то вони і зовсім корисні для серця і допомагають схуднути.
По-справжньому шкідливими можна вважати лише транс жири і перероблені рослинні масла, багаті жирними кислотами омега-6.
4. Молоко
Деякі стверджують, що пити молоко шкідливо через вміст лактози, гормонів та інших нездорових речовин, що воно призводить до появи прищів, зайвої ваги і навіть раку.
Однак, незважаючи на погану репутацію можна абсолютно впевнено сказати, що молоко – це недорогий джерело макро і мікроелементів, який є частиною збалансованого харчування.
Молоко не призводить до раку або зайвих кілограмів, не містить небезпечної кількості гормонів, і велика їх частина знищується при пастеризації і перетравленні.
У склянці коров’ячого молока міститься 8 грам білка в порівнянні з 1 грамом білка в інших видах молока. Крім того, воно забезпечує третину добової потреби у вітаміні D і кальцій – двох речовинах, які складно знайти в інших продуктах.
5. Яйця
Якийсь час фахівці радили відокремлювати жовтки від білків, так як вважалося, що жовток містить жири і шкідливий холестерин.
Однак з тих пір погляди на харчовий холестерин сильно змінилися, а дослідження показали, що рівень холестерину в організмі необов’язково збільшується від продуктів, що містять холестерин.
Крім того, з’ясувалося, що жовток в яйці містить велику частину вітамінів В6 і В12, а також вітамінів А, Е і К. Жовтки є одними з небагатьох натуральних джерел вітаміну D, який ми зазвичай отримуємо від сонячних променів.
6. Картопля
Картопля належить до одних з овочів, який незаслужено вважають шкідливим.
Насправді, картопля – це не просто крохмаль і вуглеводи, а понад чверть рекомендованої норми добового споживання вітаміну В6, вітаміну С і калію.
Сама по собі картопля є продуктом, багатим на поживні речовини, якщо ви їсте запечену або відварну картоплю, а не фрі. Вона доступний багатьом і добре насичує.
У картоплі міститься резистентний крохмаль, який покращує травлення і поглинання поживних речовин і регулює рівень цукру в крові.
В цілому поживна цінність картоплі залежить від способу її приготування, так як багато корисних речовин сконцентровані в шкірці.
7. Кава
Звичайно, пити каву на ніч – не така гарна ідея, але немає ніякої шкоди в тому, щоб почати свій ранок з чашечки кави.
Численні дослідження показали, що кава знижує ризик таких захворювань, як хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона, хвороб серця, діабету 2 типу, цирозу і депресії.
Однак всі ці позитивні властивості не означають, що ви можете пити каву цілодобово. Більшу частину переваг ви отримаєте, якщо будете пити максимум 3-4 невеликих чашок кави в день.
8. Вино
Якщо ви любите випити келих вина, не варто мучитися від почуття провини. Дослідження підтверджують, що резвератрол, що міститься в червоному вині, може захистити від хвороби Альцгеймера, серцевих захворювань і діабету, інсульту, деяких видів раку, недоумства і інших.
Найголовніше – це дотримуватися помірності, ціла пляшка вина вже надає не такий позитивний вплив. Помірне споживання передбачає 1-2 келихи червоного вина в день. Також рекомендують, щонайменше, два рази на тиждень взагалі не споживати алкоголь.
9. Цукор у фруктах
Ті, хто дотримується новомодних дієт на кшталт кетогенной, часто відмовляються від усіх видів вуглеводів і цукрів, вважаючи навіть цукор у фруктах шкідливим.
Однак наш організм переробляє столовий цукор (сахарозу) трохи інакше, ніж цукор, що міститься у фруктах (фруктозу), і фруктоза не призводить до різкого скачу інсуліну.
Також потрібно пам’ятати, що найбільша різниця між апельсином і апельсиновим напоєм полягає не в цукрі. Солодкий апельсиновий напій містить консерванти і багато інших шкідливих інгредієнтів, в той час як фрукт – це джерело клітковини, вітамінів та інших корисних речовин.
10. Сіль
Існує поширена думка про те, що сіль призводить до проблем з серцем і зайвої ваги.
До певного часу вчені не могли знайти доказів того, що споживання солі надає однозначно негативний чи позитивний вплив на здоров’я.
Однак великий аналіз семи досліджень, в якому брало участь більше 6000 людей, які не виявив вагомих доказів того, що скорочення споживання солі зменшить ризик інфаркту, інсульту або смерті навіть у тих, у кого був підвищений артеріальний тиск.
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
This website uses cookies.