“Крим – Росія”: київські школярі записали відео з образою кримських татар

Кілька випускників київської міської школи №90 після здачі зовнішнього незалежного тестування з історії записали і виклали у соцмережу образливе відео на адресу кримських татар, один з випускників також заявив, що “Крим – це Росія”.

 

Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, а також Гірей Баталов у Facebook.

“Трапився дуже неприємний інцидент – декілька випускників київської міської школи №90 після здачі зовнішнього незалежного тестування з історії записали на відео вкрай образливі для кримських татар висловлювання і виклали їх для загального огляду.

Більш того, один з учасників відеосюжету зухвало заявив, що “Крим – це Росія””, – написав Чубаров.

Він також додав, що більшість користувачів соцмереж, де з’явилося зазначене відео, обурилися і вимагали притягнути випускників школи до відповідальності.

За словами Баталова, відео записали школярі, які не змогли відповісти на запитання про кримських татар на ЗНО з історії.

У школі вже вибачилися за інцидент.

“Просимо вибачення у всього кримськотатарського народу, корінного народу України, за образу честі та гідності, що міститься в опублікованому відео нашої випускниці.

У повній мірі розділяємо обурення проявом дискримінації за національною ознакою, розуміємо неприпустимість таких ганебних висловлювань в будь-чию сторону.

Запевняємо, що позиція колективу школи, як і всієї нашої держави, є незмінною: Крим – це Україна”, – йдеться у зверненні.

Там також зазначили, що ситуація показала необхідність прикладати “ще більше зусиль по вивченню історії України та її корінних народів, вихованню толерантного, недискримінаційного ставлення до інших”.

Крім того, троє учасників відео вже розмістили публічні вибачення.

У зв’язку з цим, Чубаров закликав усіх співгромадян “задовольнитися офіційними вибаченнями…школи…і випускників” і вважати інцидент таким, що вичерпав себе.

Читайте також  В Україні з 1 березня зростуть пенсійні виплати

Крім того, голова Меджлісу кримськотатарського народу запросив

випускників, які говорили образливі речі відносно кримських татар, але потім знайшли в собі сили вибачиться, в офіс Меджлісу, де кожному з них лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вручить книги з історії Криму і кримськотатарського народу.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело