На Україну насувається нова епідемія

Епідемія грипу в Україні очікується вже в жовтні, а завершення сезону – в травні наступного року.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

«Згідно з опублікованим прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірусами, які, ймовірно, будуть циркулювати в Україні у новому епідсезоні, є: вірус, подібний A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09; вірус, подібний A/Singapore/INFIMH-16-0019/2016(H3N2); вірус, подібний B/Colorado/06/2017», – йдеться у повідомленні.

Як запевняють у МОЗ, в Україні вже підготувалися до нового сезону і перереєстрували вакцини.

«Для епідсезону 2018-2019 року в Україні очікується наявність трьох вакцин від грипу. Одна з них уже зареєстрована в Україні, друга вакцина завершила процес спеціалізованої експертизи реєстрації, матеріали щодо третьої вакцини перебувають на розгляді у Державному експертному центрі», – сказано в повідомленні.

Придбати вакцину за свій рахунок українці зможуть в аптеці і зробити щеплення в лікарнях. До продажу препарати будуть доступні протягом вересня.

«МОЗ України зі свого боку провів необхідні дії, щоби вакцини вчасно з’явились в аптеках і кожен громадянин міг без зайвого клопоту забезпечити собі надійний захист. Це дозволить попередити важкі ускладнення від грипу та знизити захворюваність», – сказала заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Ольга Стефанишина.

У відомстві нагадали, що в Україні щорічно реєструється близько 6 млн інфекційних захворювань, 98% з яких становлять грип і ГРВІ. При цьому вакцинація все ще залишається низькою.

Читайте також  Вчені розповіли, які продукти і напої не приносять користі при застуді і грипі

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -