Приготуйтеся до війни: на хресну ходу в Почаєві прийшли «прочани» з прапором «ДНР» (фото)

У хресній ході в Почаєві взяли участь десятки чоловіків, одягнених в чорні футболки, написи на яких закликали готуватися до війни.


Про це на своїй сторінці у Facebook написав архиєпископ УПЦ КП Євстратій (Зоря).

«Приготуйтеся до війни… Тільки що прислали фото з Почаєва. Пишуть про десятки чоловіків в однакових футболках, напис на яких починається зі слів «Приготуйтесь до війни…» (це слова з книги пророка Йоіла 3: 9-10). Прийшли з учасниками хресного ходу з Кам’янця-Подільського. «Російська православна армія»? Слов’янськ-2?», – пише архиєпископ.

Пізніше стало відомо, що з паломниками, які закликають готуватись до війни, правоохоронці провели профілатктичні бесіди. Цим прочанам також порекомендували змінити одяг. Про це на «Фейсбуці» написав депутат Почаївської міськради Тарас Паляниця.

«В місті Почаїв Тернопільської області Почаївською міською радою встановлена новітня система відеоспостереження та відеофіксації «Безпечне місто», що дозволяє покривати відеокамерами всю центральну частину міста та інші велелюдні місця. Почаївська міська рада постійно співпрацює з правоохоронними органами, Службою Безпеки України, іншими установами та організаціями задля запобігання поширенню ідей «руского міра» на території Почаївської міської об’єднаної територіальної громади», – написав депутат.

«За наявною у мене інформацією особи, зображені на фото, були встановлені відповідними службами та структурами 25.08.2018 р. (в день поширення цієї інформації). З ними проведено «відповідні бесіди» та рекомендовано змінити свою «форму одягу». Порушення чинного законодавства у цьому випадку відсутнє, адже на футболці було процитовано напис із Біблії», – зазначив Тарас Паляниця.

 

Пізніше «Релігійна правда» із посиланням на джерела в правоохоронних органах повідомила, що футболки з написами, які закликають готуватись до війни, паломникам роздали організатори – представники Кам’янець-Подільської єпархії УПЦ МП.

Читайте також  "Ті, хто ходив у Почаївську Лавру на причастя – лежать із пневмонією, попи кидаються на медиків": медсестра шокувала деталями

«Організатори ходи – Кам’янець-Подільська єпархія УПЦ МП. Поки знаємо, що це так звані «православні хрестоносці». Футболки їм видали ніби для того, аби виділити їх з загальної маси. Свою причетність до якихось силових організацій ці чоловіки заперечують, – заявив співрозмовник. – Кількох ми опитали. Вони жителі сіл Хмельниччини. Зараз проводимо перевірку».

За інформацією митрополита УПЦ КП Антонія (Махоти), чоловіки все ж мають відношення до охоронних структур Хмельницької області. Зокрема, частина з них працює в приватних компаніях, які надають послуги з охорони.

Разом з тим, під час цієї ходи в натовпі помітили православний прапор під яким воюють бойовики так званої «ДНР». Про це на сторінці у Facebook написав користувач Дмитро Полюхович.

Він виклав фотографію з ходи, де можна побачити прапор із зображенням Спаса Нерукотворного (https://annatubten.livejournal.com/418106.html). Його у 2014 році освятили в Донецьку терористи, як символ.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -