“Представникам ТЦК дозволили заходити прямо в квартири, повістки вручать цим українцям”: мобілізація набирає обертів

“Представникам ТЦК дозволили заходити прямо в квартири, повістки вручать цим українцям”: мобілізація набирає обертів

Представники ТЦК та СП отримали дозвіл на вручення повісток на приватних територіях українських громадян.

Як інформують “Новини_про”, мобілізаційна кампанія в Україні набирає обертів, і в рамках цієї ініціативи територіальні центри комплектування та соціальної підтримки отримали розширені повноваження. Відтепер їхні співробітники мають право заходити на приватні території для вручення повісток.

Про це розповіла адвокатка Катерина Аніщенко.

Вона пояснила, що українське законодавство дозволяє військовим вручати повістки безпосередньо за місцем проживання особи. Отже, представники військових комісаріатів та поліції можуть законно зайти на територію подвір’я чи у квартиру для виконання своїх обов’язків.

“Співробітники військових комісаріатів та соціальної підтримки можуть відвідувати житло громадян з метою вручення повісток або проведення інших офіційних процедур. Вони повинні мати при собі офіційні документи, що підтверджують їхній статус і повноваження. Громадяни мають право перевіряти ці документи”, – наголосила адвокатка.

Які правила проникнення до житла

Проникнення до житла співробітниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки можливе лише в рамках встановлених законом процедур.

Це має відбуватися з дотриманням прав і свобод громадян, а також відповідно до українського законодавства. Відмова від підпису у повістці не звільняє громадян від виконання обов’язків, а може призвести до серйозних наслідків.

Згідно з новою постановою Кабінету Міністрів від 16 травня № 560, якщо вас зупиняють на вулиці без військового квитка, ви повинні бути готові відвідати територіальний центр комплектування для оновлення своїх даних. Це вимога спрямована на забезпечення точного обліку військовозобов’язаних осіб.

Зміни у законодавстві й нові повноваження територіальних центрів комплектування є частиною загальних зусиль зі зміцнення обороноздатності країни. Важливо бути обізнаним щодо своїх прав і обов’язків, а також дотримуватися законодавчих вимог, щоб уникнути неприємностей.

Читайте також  Сільський священик навчив мене робити три речі щодня, коли я йду з дому

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело