Українцям розповіли, як отримати компенсацію, якщо машину затопило під час зливи

Річки бруду на вулицях і машини по вікна у воді. За минулий тиждень зливи двічі затопили Київ. Також не пощастило львів’янам. Чи не найбільше в таких випадках стpaждають автомобілісти, що ризикують серйозними поломками. Чим загрожують потопи автовласникам і як можна отримати компенсацію, пише “Сегодня”.

Що відбувається з машиною в воді? При великих потопах вода може потрапити до двигуна машини або вихлопної труби, намочити проводку. Масштаби пошкоджень авто залежать від того, як сильно автомобіль був зaлитий, cкільки часу пpовів під водою, працював під час контакту з водою чи був припаркований, cучаснe це aвтo чи cтаpe з мінімумом електроніки.

Найстрашніше – це потрапляння води до повітряного тракту повітрозабірника, каже Олександр, майстер однієї з мереж СТО. Це може призвести до гідроударів. Гідроудар може пошкодити поршні двигуна, можуть зігнутися шатуни, з’явитися тріщини в блоці циліндрів. Тоді двигуну потрібно капітальний ремонт.

Потрапляння води також може призвести до окислення контактів, додає майстер. Тому автомобіль після потопу терміново потрібно евакуювати в СТО на огляд, сушити і змащувати. Але ні в якому разі не заводити.

“Вартість ремонту автомобіля після підтоплення можна оцінити тільки після огляду і діагностики конкретної машини”, – прокоментували в автосервісі.

Хто відповість за підтоплення автомобіля? За всі дороги і комунікації відповідає місцева влада, розповідає адвокат і старший партнер адвокатського бюро “Дроздова і партнери” Михайло Гончаров. А до обов’язків місцевої влади входить забезпечення безперебійного і безпечного руху транспорту і пішоходів вулицями і дорогами.

“Якщо автомобіль потрапив в негоду, його затопило, а візуально причиною такого підтоплення є саме неякісне обслуговування системи водовідведення, то можна ставити питання про відповідальність чиновників за неналежне виконання своїх обов’язків і через суд відшкодовувати збиток”, – пояснює Гончаров.

Читайте також  Українцям перерахують тарифи на комуналку і заплатять компенсацію: як отримати свої гроші

Але перед цим потрібно:

Зняти на фото чи відео місце, де підтопило автомобіль;

викликати поліцію, щоб вони зафіксували місце події і склали протокол. У документі обов’язково має бути зазначений факт неналежної роботи системи водовідведення, її засмічення;

відправити до Гідрометцентру України або його підрозділу запит з проханням надати інформацію про погодні умови саме в той день, час і місце, де сталася подія;

евакуювати авто на СТО, яке може надати всі документи щодо обсягу і вартості ремонтних робіт. А саме потрібно скласти акт стану автомобіля, пошкоджень, розрахувати вартість ремонтних робіт і прикріпити підтверджуючі документи.

Останній крок – підготовка і подача до суду позову про стягнення збитків.

У Київській міській державній адміністрації визнають неспроможність системи водовідведення справлятися з такими потоками води. Але в КМДА також заперечують можливість для водіїв, чиї автомобілі постраждали в результаті стихії, звертатися до міської влади за компенсацією.

“Є загальна практика страхових випадків. Ми переконані, що ці події – форс-мажорні обставини, і не передбачаємо відшкодування”, – зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв під час брифінгу.

Що покриє страхова, а що ні? На компенсацію в разі затоплення автомобіля можуть претендувати тільки власники поліса КАСКО. При настанні страхової події важливо дотримуватися всіх правил, які описані в договорі страхування.

“Насамперед варто пам’ятати, що автомобіль ні в якому разі не можна заводити. Це основне і по суті єдине правило в таких випадках. Обов’язково відразу ж звернутися на гарячу лінію свого страховика і докладно пояснити ситуацію, що сталося. Бажано провести фотофіксацію пошкодженого автомобіля, бажано на місці події, і, особливо, якщо він постраждав в результаті падіння на нього предметів, дерев. Автомобіль необхідно доставити на СТО, який вам вказав страховик, і тільки евакуатором. страховик надасть СТО інструкцію, що робити з автомобілем. Перше – забезпечити його сушку. Якщо немає можливості оперативно доставити автомобіль на станцію, варто самостійно почати виробляти сушку авто природним провітрюванням, ні в якому разі не залишати автомобіль із закритими дверима”, – пояснює Руслан Грабко, заступник віце-президента з операційної діяльності компанії “АХА Страхування”.

Читайте також  ТЕРМІНОВО! У центрі Києва пролунав потужний вибух! Шокуючі подробиці і перші фото!

КАСКО покриває збитки в разі стихійних лих, тобто затоплення, які сталися днями в Києві, – покриються. Але варто пам’ятати, що страховик може відмовити у виплаті відшкодування якщо автомобіль отримав збиток внаслідок гідроудару, або якщо водій спробував взяти водяну перепону, зазначає Грабко.

Страхування також не покриває збитки, що виникли під час буксирування або транспортування авто на евакуаторі – краще скористатися послугами евакуатора, організованого страховою компанією. Страхування не покриє збитки, якщо водій не виконав рекомендації страховика або інструкції з експлуатації автомобіля – автомобіль потрібно заводити тільки після просушування і бажано, щоб це робив співробітник СТО після діагностики.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -