У Києві з кафе офіціант вигнав хвору на ДЦП дівчину

В Україні вже не вперше набуває розголос прояв дискримінації людей із інвалідністю у закладах громадського харчування. Людмилу Глушко, яка проживає у Києві попросили піти із кафе в історичній частині столиці.

Киянка з інвалідністю Людмила Глушко розповіла у соціальній мережі Facebook, що її вигнали із київського кафе: «Все буває вперше. Навіть коли офіціант виганяє тебе із кафе. Зовні милий і затишний, атмосферний заклад в центрі Подолу виявився прогнившим із середини».

За словами дівчини, в таку ситуацію вона потрапляє вперше. До цього вона жодного разу не відчувала дискримінації у громадських місцях: «До мене у всіх закладах ставляться привітно, інколи навіть пропонують пригостити кавою».

Людмила має гіперкінетичну форму дитячого церебрального паралічу. Вона здобула фах літературознавця у Києво-Могилянській академії, грає в театрі, відвідує уроки сценарної майстерності: «Я зараз вчуся в школі сценаристів, і мені одразу сподобалась назва закладу «Stories cafe». Сам заклад знаходиться в історичній частині міста – на київському Подолі».

У коментарі Радіо Свобода дівчина розповідає, що коли вона зайшла до закладу, на неї почав дуже пильно дивитись офіціант біля барної стійки: «Він на мене так подивився, наче запитував поглядом, що я тут забула. Тоді він підійшов і запитав: «Чи не могли б ви покинути приміщення?». Я на секунду зніяковіла, не могла повірити, а тоді просто не стрималась і вигукнула: «Та ви – хам!».

До інциденту з Людмилою користувачі інтернету оцінювали кафе переважно схвально. Після посту киянки адміністратори «Stories cafe» принесли дівчині вибачення в коментарях. Але щойно історія почала набувати розголосу, сторінку в соцмережах видалили взагалі, аби не увіковічувати негатив у відгуках.

В соцмережах обурюються щодо поведінки співробітника «Stories cafe»:

На запитання, чому вночі сторінка ресторану в Facebook зникла, керівник наголосив, що вона запрацює, щойно він наживо поговорить із Людмилою: «Думка Людмили – для мене передусім. Хочемо з нею зустрітись і просто по-людськи поговорити, визнати, що ми вчинили неправильно».

Читайте також  Автомобіль протягнув пішохода понад сто метрів: Смертельна ДТП в столиці

Щодо офіціанта, який прогнав дівчинку із ресторану, то, за словами керівництва закладу, з ним розірвали угоду на наступний день після інциденту.

Людмила підтверджує, що адміністрація закладу зв’язувалась з нею щодо інциденту й запрошувала до них знову: «Вони зараз поводяться як підлабузники. Вони запрошують мене знову, але це звучить як знущання. Мені важко йти туди вдруге, це буде надто принизливо. Та і вся ситуація дуже принизлива».

Це – вже не перший випадок, коли дискримінація людей із інвалідністю в Україні набуває широкого розголосу. В 2016 році переселенця із інвалідністю Романа Кисляка вигнали із одного з львівських ресторанів, сприйнявши за жебрака.

Шукайте деталі в групі Facebook


Пише -

Загрузка...
загрузка...