Чому приватні лікарі відмовляються від медреформи: за пацієнта – 370 грн на рік

За задумом МОЗ, українці можуть підписувати декларації і з лікарями приватних клінік.

Українці зможуть підписати декларацію з будь-яким лікарем, в тому числі і приватної клініки, не раз говорили в Міністерстві охорони здоров’я. Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк впевнений, деякі приватні медустанови приєднаються до реформи.

«Запропоновані Міністерством охорони здоров’я ставки на сьогоднішній день не дозволяють нам надавати медичні послуги первинної ланки в рамках, затверджених в Into-Sana міжнародних медичних протоколів і стандартів сервісу», – говорить Дмитро Луфер, операційний директор Into-Sana.

«На даний момент Into-Sana орієнтована на надання медичної допомоги вторинної та третинної ланки, яка передбачає оплату за послугу», – додає він.

Після старту медреформи, в мережу медичних центрів Дніпра «Здорове покоління» почали звертатися пацієнти, щоб підписати декларації, каже завідувачка однієї з клінік мережі Катерина Островська.

«Гарантовані державою 370 грн на рік здатні перекрити не більше одного огляду лікаря, в той час як в законі не прописаний ліміт по відвідуванню лікувального закладу. Тарифи на виклик лікаря додому, за рахунок покриття транспортних послуг, стоять ще дорожче.

Базові лабораторний та інструментальний методи дослідження виявляться за бортом. У разі, якщо будуть розроблені схеми фінансування, в яких і держава, і сам хворий беруть участь в оплаті лікування, втрачається сенс реформи в цілому», – говорить Катерина Островська, завідувачка однієї і з клінік мережі.

У державній і приватній медицині різні принципи роботи, пояснює медик. Державі вигідно скоротити витрати на вузькопрофільних фахівців, до яких звертаються не так часто. І замість цього підвищити навантаження на сімейного лікаря, завдання якого зводиться до оволодіння максимумом можливих маніпуляцій.

«Приватна медицина обрала протилежний вектор руху – в бік високоточної, ефективної допомоги із залученням майстрів своєї справи і упором на лікарів вузького профілю. За свої гроші, звернувся має повне право отримати консультацію того фахівця, який йому показаний в даний момент, минаючи первинну ланку. Задоволеність пацієнта і високий рівень сервісу є наріжним каменем, чим не може похвалитися державна медицина», – зазначає Островська.

Читайте також  Україна змінила правила в'їзду: у МОЗ показали новий список червоної та зеленої зон

Однак спірним залишається питання, наскільки виграшним буде результат для самого універсального доктора і його пацієнтів, додає лікар.

«У спілкуванні з колегами чую про те, як непросто після 20 років трудового стажу в терапії виникають особливо фізіологічних станів і захворювань у дітей, заучувати вікові дозування. Навпаки, екс-педіатри зізнаються, що розшифровка ЕКГ – не їхній коник», – прокоментувала Катерина Островська.

З 2 квітня в Україні стартувала медреформа. Тепер всім українцям потрібно подапісать з лікарем первинного рівня – терапевтом, сімейним лікарем або педіатром – декларацію про медобслуговування. Як це зробити читайте в матеріалі Старт медреформи: що потрібно робити українцям з 2 квітня.

У перший день реформи, як стартувала кампанія з вибору сімейного лікаря в Україні. Так, в 36-тисячному містечку Каховка Херсонської області лікарі чекають поки МОЗ внесе їх у систему «Електронна охорона здоров’я».

Деякі лікарі ще не отримали електронні ключі – вони потрібні для підпису декларацій, тільки тоді вона стане дійсною. Ще одна проблема, в Каховській поліклініка укомплектована лікарями тільки на 60%. Тільки в двох селах району є по одному-два лікаря, в інших жодного.

Інші регіони теж виявилися неготовими до старту медреформи. Лікарі скаржилися, що система постійно зависає, а пацієнти не могли укласти декларації. У Львові та зовсім відклали медичну реформу через те, що бояться за безпеку персональних даних.

На 6 квітня 269 978 українців підписали декларації з лікарями. Найбільше декларацій підписали доктора Донецької області – 31 367, найменше в Херсонській області – 476.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -