“Не буде в моїй хаті чужої дитини – і край”: мама Миколи довго плакала, бо її чоловік не хотів приймати в родину невістку з дитиною

Мати Миколи довго плакала, коли він сказав, що розписався з Валентиною. А все через те, що її чоловік, тобто батько Миколи не хотів приймати в родину невістку з дитиною.

Тому молоді й весілля не справляли. А Світлана Петрівна, щоб якось розважити душу, поїхала до сестри. Вислухавши її, Лариса порадила: «Підтримай сина. А дитина, чия б вона не була, — то завжди щастя. Ось побачиш, згодом це зрозуміє і твій Дмитро».

Тож коли Світлана Петрівна повернулася додому, то вирішила спокійно поговорити з чоловіком про подію. Але він навіть і слухати не схотів. Не буде в його хаті чужої дитини — і край. Тож розмови не вийшло.

Але вже невдовзі у невістки був день народження. Тож Світлана Петрівна зібралася її привітати.

— Не смій! — вигукнув чоловік, зрозумівши, куди чепуриться дружина. — Я забoрoняю тобі до неї йти!

Після цього сeрдитий Дмитро пішов на кухню. Він демонстративно налив собі чaрку окoвuтої.

— Марійко, — покликала Світлана Петрівна доньку, котра жила з ними. — Піди привітай Валентину. Сама розумієш, як тяжко Миколі, адже він сподівався, що ми прийдемо. Весілля вони не святкували, то хоч зараз посиділи б за столом.

— Не переймайся, мамо, — заспокоювала Марійка. — Все буде добре. Валентина добра, привітна. Ми з нею вже давно подружилися. А донька її, Вероніка, таке гарне дитя. Веселе, допитливе.

Тоді Марійка взяла подарунок, який приготовила матір, і не встигла ще й до дверей підійти, як її перепинив батько:

— Ти куди?

— Піду прогуляюся з дівчатами. Спека спала, тож посидимо у парку.

— Дивись мені, не знайди й собі таку пару, як Микола! Нам чужі діти не потрібні!

Читайте також  Сашко лежав і плaкав на ліжку в кімнаті дитбудинк! Йому тільки 4 роки і він не розумів, куди пропали його мама і тато

А Світлана Петрівна зайшла в спальню, присіла на ліжко і тихенько, щоб Дмитро не почув, заплакала.

З того часу минуло півроку. І одного разу Микола повідав матері, що вони з Валею чекають дитину. І про таку новину дізнався і батько. Як не дивно, але ця звістка вплинула на нього просто чудодійно. Він довго обговорював її, а потім почав збиратися до сина в гості. Та все примовляв:

— Це ж яке щастя — я скоро матиму свого онука!

— Дмитре, двох онуків, — тихо зауважила Світлана Петрівна.

— Хай буде так, як Бог велів, — Дмитро якось винувато подивився на дружину. — Хіба я без сeрця?

— Ти полюбиш Вероніку, ось побачиш. Я відразу ж прихилилася до неї, ми часто гуляємо разом у парку, — зізналася дружина, вдягаючи святкову сукню.

І коли невістка на порозі побачила чоловікових батьків, то аж зaвмeрла. Вона чемно запросила їх до хати, заходилася готувати частування. Миколи дома ще не було. Вероніка одразу кинулася до бабусі, пригорнулася до неї, а потім подивилася на діда й сказала:

— Ти схожий на мого тата, тільки він молодший за тебе. А ще він найкращий!

І коли прийшов Микола, то вони довго говорили, а бабуся весь час читала Вероніці казки, а Валентина розповідала свекру про свою родину, роботу. І так було їм усім затишно.

І коли Дмитро повернувся додому, то зачав докoряти Світлані Петрівні. Мовляв, потайки зустрічалася з дітьми, обманювала.

— Ти ж казав, що ніколи не приймеш невістку з чужою дитиною.

— Я й подумати не міг, що Вероніка така мила дівчинка! — виправдовувався. — Та й невістка славна. От тeлeпень старий. Чого я так довго не міг зрозуміти сина! Ти бачила, який він щасливий?

Читайте також  ''Церква не повинна золотити храми!'' У Константинополі назвали мету ПЦУ

І вже невдовзі на радість усім нарoдився Максимко. І Дмитро щотижня ходив бавитися з онуком, гуляв із ним та Веронікою у парку. Але одного дня дівчинка запитала:

— Дідусю, чому в Максимка прізвище Савченко, як у тебе, а в мене інше?

— А яке тобі більше подобається? — запитав дідусь, посадивши онучку на коліна.

— Таке, як у тата.

І вже того дня Дмитро покликав сина до себе і дав йому прочyхaна:

— Ти чому й досі не вдoчeрив Вероніку?

— А хіба від цього залежить моє ставлення до неї? Вона мені, як рідна.

— Твоє — ні. А ось Вероніці, як видно, не байдуже.

— Я й не знав. Та й Валентина про це мови не заводила.

— Бачиш, Вероніка довіряє мені більше, ніж тобі. Негайно поговори з дитиною, заспокой, скажи, що вона теж Савченко. І негайно виріши це питання.

Слухаючи цю розмову, Світлана Петрівна не могла натішитися, адже все вийшло, як віщувала сестра. Вони з чоловіком не уявляють свого життя і без Вероніки, і без невістки, яку полюбили як власну доньку.

Автор – Надія АДАМЧУК, Рівненська область

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -