У Китаї заявили про готовність взяти на себе світове лідерство у разі

В країні вважають, що це не Пекін прагне до першості, а це інші держави поступаються, залишаючи місце Китаю.

Китайський дипломат вирішив відповісти на гучну заяву президента США Дональда Трампа під час його інавгураційної промови, в якій він пообіцяв поставити “Америку понад усе”.

Як повідомляє Business Insider, представник Міністерства закордонних справ Китаю Чжан Цзюнь під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі прокоментував політику нового президента США і закликав країни протистояти ізоляції, тим самим даючи сигнал про посилення ролі Пекіну на світовий арені. За словами самого Цзюня, загалом Китай не хоче брати на себе світове лідерство, але може це зробити у разі необхідності.

“Якби хтось сказав мені, що Китай прагне зайняти провідну роль у світі, я би сказав, що не Китай поспішає це зробити, а провідні країни поступаються, залишаючи місце Китаю. Якщо Китаю потрібно буде відігравати провідну роль, то він виконає цей обов’язок”, — зазначив дипломат.

Нагадаємо, першим розпорядженням Дональда Трампа на посаді президента США став вихід з Транстихоокеанського партнерства.

Ця торговельна угода передбачала впровадження зони вільної торгівлі між дванадцятьма країнами Тихоокеанського регіону, які об’єднались задля розширення ринків збуту та підвищення конкуренції із Китаєм.

Читайте також  У США засудили священика з України, який «заробляв» кібераферами

Шукайте деталі в групі Facebook


Передає -