Курс долара може злетіти до 60 грн: Економічний експерт озвучив невтішний прогноз

Вже скоро може початися серйозний світова криза і курс долара може злетіти до 60 грн. Невтішний прогноз озвучив український економіст Ерік Найман.

«Зараз для України ситуація більш небезпечна, ніж у 2008 р Адже за останні десять років Україна набрала гігантські борги. Якщо в 2008 р головні проблеми були в банківському секторі, то зараз в першу чергу з ними зіткнеться держава Україна. І буде на це реагувати підвищенням податків і процентних ставок, а також грошовою емісією. Емісія призведе до девальвації національної валюти», – заявив він.

За словами економіста, в ході кризи гривня впаде до 60 грн / дол. Але точно опреділеть, коли це станеться, він не Береться. Падіння курсу гривні може відбутися в кінці 2019 року, а, можливо, вже і в кінці 2018 го.

«Україна не має засобів захисту від світової економічної кризи, тому що за останні чотири роки наша країна не провела необхідні реформи, не привернула прямі іноземні інвестиції. Тобто, ми упустили свій шанс підготуватися до чергової хвилі світової кризи», – підсумував експерт.

Відзначимо, експерт вашингтонського аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд попереджає про можливу девальвацію гривні – через відсутність програми МВФ для України. Для утримання валютної стабільності Україні потрібно ще як мінімум 15 млрд доларів, вважає аналітик, а при відсутності достатніх резервів гривню чекає падіння.

Відзначимо, зараз гривня девальвує не тому, що хтось хоче, а тому, що це природний процес на ринку. Така кумедна була цифра 23 лютого – цей день в протягом трьох років один і той же курс гривні, плюс мінус кілька копійок, – про це розповів інвестиційний банкір, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса.

Читайте також  Розлючений натовп ринув на вулиці. Влаштували протест. “Не за це голосували”

Тому говорити про те, що у нас якась шалена девальвація, не варто. 1 січня, припустимо, у нас було 27, а стало 28 – зміни 3%. Про девальвації ми в принципі говоримо? 3% – це коливання. Пара долар-євро ходить набагато більше на світовому ринку. Неправда, що зараз величезна девальвація, яка дуже підтримує наших експортерів. Ціни на сталь виросли на 50% за минулий рік. Ось це підтримує наших експортерів, які експортують сталь. Зміна курсу на 3% – це взагалі ні про що.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -