Від сьогодні в Україні введено в обіг нову монету 2 гривні (фото)

Національний банк України сьогодні, 28 серпня, ввів в обіг пам’ятну монету номіналом дві гривні, присвячену 100-річчю Таврійського Національного університету імені Вернадського, який в 2015 році переїхав з окупованого Криму до Києва.

«Монета присвячена установі вищої освіти, історія якого починає свій відлік від прийняття Постанови Кримського Крайового уряду «Про заснування Таврійського університету». Після прийняття постанови Таврійський університет був укомплектований і 14 жовтня 1918 урочисто відкрито в Сімферополі», – йдеться у повідомленні НБУ.

Монета входить в серію «Вищі навчальні заклади України».

Роздрібна ціна монети становить 40 гривень. Зроблена монета з нейзильберу.

На аверсі монети розміщено:

-угорі – малий Державний Герб України, під яким напис Україна;

-в центрі – логотип Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського по обидва боки від якого роки: 1918 і 2018;

-внизу номінал «2 гривні» та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети розміщено будівлю міського театру, в якому 14 жовтня 1918 року відбулося урочисте відкриття університету, на тлі будівлі, праворуч – портрет В.І. Вернадського та написи: «Таврійський національний університет» (угорі півколом), «імені Вернадського» (внизу півколом), «100 років» (під будівлею), «14 жовтня 1918 року» (зліва).

Читайте також  У школі в Кривому Розі підлогу виклали 5-копійчаними монетами (фото)

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -