У Києві жінка два роки збирала в однокімнатній квартирі пляшки, одяг і харчові відходи, через що в під’їзді з’явилися таргани, клопи та опариші.
Марія Йосипівна дозволила пройти в свій будинок кореспонденту, хоч там по коліно сміття, присутність якого господиня пояснює просто: “Я так хочу”.
У будинку кажуть, що зверталися і в поліцію, і до медиків, жінку двічі забирали до психіатричної лікарні, але вона поверталася назад.”Кажуть, що вона адекватна, що вони не можуть її взяти на лікування, тому що вона неагресивна”, – розповіла сусідка Ніна Бойчук.
Юристи радять вирішувати ситуацію через суд. “Звернутися в санітарно-епідеміологічну службу, в поліцію і в ЖЕК для того, щоб зафіксувати, що сусідка порушує санітарні норми. Потім з усіма цими документами сусід має право звернутися до суду”, – говорить Євгенія Колько.
Тільки тоді людину з патологічним накопиченням можуть визнати недієздатною, але покласти на примусове лікування в лікарню, якщо пацієнт сам не визнає свій розлад і не загрожує оточуючим – все одно не вийде.
“Тут швидше треба говорити про реакцію людини на травму, на важкі життєві обставини. Однак це також є симптомом деяких психічних захворювань, зокрема, досить важких”, – зазначив лікар-психіатр Юрій Федін.
Шукайте деталі в групі Facebook