Поживемо – побачимо, або Інтерв’ю Трампа Берлін не вразило

Це однак, не означає, що німецьких політиків залишили байдужими слова Трампа про НАТО, як “застарілу організацію”. Про Меркель, яка, на його переконання, припустилася “катастрофічної помилки” в міграційній політиці. Про автомобільний концерн BMW, машини якого обраний президент США пригрозив обкласти штрафними митами, якщо з Мексики, де їх збираються виробляти, піде їх експорт на американський ринок.

 

Трамп на тлі Буша

Зовнішньополітичний експерт фракції СДПН у Бундестазі Нільс Аннен, запрошений на сьому ранку цього понеділка в столичну студію другого каналу телебачення ФРН (ZDF), виявився першим з німецьких політиків, яким довелося коментувати інтерв’ю Трампа.

Рано вранці він ще не знав, яку позицію займе канцлерка і її міністри, а тому чесно зізнався, що “шокований висловлюваннями людини, яка за кілька днів стане до виконання обов’язків наймогутнішої людини в світі”. Заяви Трампа він назвав суперечливими і сумбурними. Аннен закликав налаштуватися на важкі часи. “У порівнянні з тим, що нас очікує, – зауважив він, – відносини з Джорджем Бушем, можна сказати, були майже любовними”.

Нільс Аннен порівняв тези і лексику Дональда Трампа з тим, що говорять в Німеччині представники правопопулістської “Альтернативи для Німеччини” (АдН). Ця партія і справді виявилася єдиною, що схвально відгукнулася про висловлювання Трампа в інтерв’ю Bild. Так, член правління АдН Пауль Гампель (Paul Hampel) назвав “розумними” його висловлювання про захисні зони в Сирії, а лідер фракції цієї партії в берлінській палаті представників Георг Паздерський висловив розуміння розчаруванням Трампа в блоці НАТО.

Доля Європи – в руках європейців

Канцлерка ФРН Анґела Меркель, як розповів її офіційний представник Штеффен Зайберт, з інтересом прочитала інтерв’ю Трампа, але спеціально реагувати на нього не стала. Після переговорів з прем’єр-міністром Нової Зеландії її, правда, про це запитали, але у відповідь отримали лише загальні фрази. Треба, мовляв, почекати, поки новий президент стане до виконання своїх обов’язків. У нього – свої погляди, у мене – свої. Такий був сенс відповіді Анґели Меркель. “Я думаю, що доля європейців в наших власних руках”. Це були, по суті справи, єдині слова канцлерки, які німецькі журналісти розцінили, як відповідь на міркування Трампа про Євросоюз і НАТО. Проте, запевнила Меркель, вона, “зрозуміло, співпрацюватиме з новою американською адміністрацією”.

Читайте також  Офіційна преса опублікувала повний список депутатів Верховної Ради

Не більш багатослівним був її офіційний представник і на урядовій прес-конференції в Берліні. “Давайте, як це годиться, почекаємо інавгурації президента Трампа, – вмовляв він журналістів. – У цьому інтерв’ю обраний президент США ясно виклав свої погляди, позиції ж канцлерки, зокрема, щодо міграційної політики, Євросоюзу і трансатлантичного партнерства вам добре відомі”.

Не настільки ясними видалися висловлювання Трампа представникові МЗС ФРН Мартіну Шеферу. Він назвав картину, намальовану Трампом, “м’яко кажучи, суперечливою” якщо враховувати й інші його заяви. При цьому, однак, і німецькі дипломати вважають, що було б помилковим “кожну висловлену в цьому інтерв’ю або в Твіттері заяву класти, як золото, на шальки терезів і негайно на них реагувати”.

Внесок Німеччини в НАТО

З оцінкою, яку Трамп дав Північноатлантичному альянсу, в Берліні не згодні, хоча і визнають, як це зробив, наприклад, Нільс Аннен, що не всі країни НАТО вносять у загальну справу стільки фінансових ресурсів, скільки мали би. В тому числі, і Німеччина. Відповідаючи на запитання журналістів, керівник прес-служби міністерства оборони ФРН Єнс Флосдорф підкреслив, що “значення НАТО останніми роками, швидше, зросло”, в тому числі, і в боротьбі з “Ісламською державою”.

Що ж стосується внеску окремих країн у загальну справу, то, нагадав Флосдорф, ще до виборів в США Німеччині було ясно, що її частку доведеться збільшувати, нарощувати військовий бюджет, доводячи його до узгодженого в НАТО рівня в два відсотки від ВВП.

Цього вимагає не відповідальність перед Америкою, додав він, а перед усіма партнерами по Альянсу. У зв’язку з цим Флосдорф багатозначно нагадав, що після терактів 11 вересня 2001 року Німеччина, не вагаючись, виконала свої союзницькі зобов’язання в рамках НАТО, проявивши солідарність зі США.

Читайте також  "В атлічіє ат х*йов": скандальний депутат-мастурбатор Кива грубо принизив жінку у Верховній Раді (відео)

BMW vs. Chevrolet

Без істерики відреагував політичний Берлін і на погрози Трампа на адресу німецьких автовиробників. Віце-канцлер ФРН, міністр економіки і енергетики ФРН Зіґмар Ґабріель закликав не піддаватися паніці, а “подивитися, що буде далі”.

Якщо США і справді введуть штрафні мита на імпортовані німецькі автомашини, сказав він, то в результаті “сама американська автомобільна індустрія стане гіршою, слабшою, а її продукція – дорожчою”.

У відповідь же на скаргу Трампа з приводу того, що Мерседесів в Америці повно, а американських машин, зокрема, марки Chevrolet в Німеччині мало, Ґабріель порадив подбати про підвищення якості автомобілів, виготовлених в США.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -