Безвізовий режим буде. Український народ на це заслуговує, – посол ЄС Мінгареллі

У представництві ЄС в Україні поки що не можуть назвати конкретної дати узгодження безвізового режиму для України, але сподіваються, що це відбудеться протягом наступних декількох місяців.
Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив глава представництва, посол Х’юг Мінгареллі, інформує Цензор.НЕТ.

“Я не можу назвати вам точну дату, але сподіваюся, що упродовж наступних кількох місяців буде формальне рішення, яке дозволить українцям короткотермінове перебування у Євросоюзі без віз. Український народ на це заслуговує, адже Україна виконала всі зобов’язання, всі умови, що їх висунув ЄС”, – сказав він.

За словами посла, рішення на користь спрощення візового режиму для Грузії, ухвалене у ЄС напередодні, є доказом того, що Євросоюз “рухається у правильному напрямку у питанні спрощення візового режиму для Грузії й України”.

Як зазначив Мінґареллі, рішення щодо Грузії ухвалене дещо раніше тому, що між Грузією і ЄС раніше розпочався процес обговорення і запровадження “безвізу”.

“У цьому немає якогось політичного підґрунтя, запевняю вас. По суті, нема ніяких проблем – всі погоджуються, що Україна виконала все, що мала, і що українці мають подорожувати на короткий термін до ЄС без віз”, – додав він.

У грудні минулого року Євросоюз погодив оновлений механізм припинення безвізових режимів, від якого залежав поступ у запровадженні безвізу для України та Грузії.

Як пояснив Х’юг Мінґареллі, Україна тепер має дочекатися формального схвалення цього механізму, після чого відбудеться “тріалог” – консультації між Радою ЄС, Європарламентом та Єврокомісією, – щоб остаточно погодити візову лібералізацію для України.

Читайте також  Куди українці найчастіше подорожували у 2018 році

Шукайте деталі в групі Facebook


Передає -