А ти зміг дати правильну відповідь?
Літні канікули добігають кінця, так що не завадило б разом з дітьми трохи розім’яти застояні за час відпочинку мізки і згадати шкільну науку. Як кажуть, знання за плечима не носити, так чому б не струсити пил з власних звивин?
Пропонуємо тобі згадати математику третього класу і вирішити простенький, на перший погляд, приклад. Як виявилося, на цій простенькій задачці обпікаються більше половини дорослих!
Отже, чи ти зможеш вирішити цей приклад?
Якщо у тебе вийшло 1, то не поспішай радіти. Перевір результат на калькуляторі телефону або ноутбука. Відповідь буде 9!
Нескладно здогадатися, що ті, у кого в відповіді вийшла одиниця, спершу виконували дію в дужках. Потім множили його на 2, і вже після цього ділили 6 на те, що вийшло.
А ось бездушні калькулятори вирішують приклад по-іншому. Вони теж першим ділом виконують дію у дужках, зате потім множення і ділення роблять в строгому порядку зліва направо. Так яка ж відповідь правильна?
Для вирішення проблеми варто зазирнути в підручник математики і почитати, в якій послідовності виконуються арифметичні дії. А правило дуже просте:
Дії виконуються справа наліво, причому спершу множення і ділення, а потім додавання і віднімання.
Якщо ж у прикладі є дужки, то дії в них виконуються в першу чергу по озвученому вище правилу.
Тепер повертаємося до нашого прикладу і вирішуємо його так, як наказує підручник.
Потрібно відзначити, що цей приклад викликав справжній шквал коментарів. Багато хто не погодився з озвученими відповіддю і навів свої міркування з цього приводу. Дивлячись на деякі викладки навіть починаєш сумніватися у вірності відповіді…
Шукайте деталі в групі Facebook