Програмісти оголосили війну русизмам та суржику в українській мові (ВІДЕО)

У Черкасах розроблено додаток до смартфонів, яке дозволить споживачам ґрунтовно вивчати українську мову. Таким чином програмісти, історики та лінгвісти, об’єднавшись, хочуть перемогти суржик та показати усю багатогранність рідної мови.

Новину передає «Преса України».

З допомогою програми «Р.І.Д.» кожного дня можна збагачувати своє мовлення, впевнений Максим Тимчій. Програміст запевняє, що це суто волонтерський проект, який має на меті популяризацію української культури та збагачення словникового запасу усіх користувачів.

Сам додаток досить простий, і водночас оригінальний. Людина зможе одночасно і бавитись, заробляючи умовні гроші, і вчитись. Згодом активні користувачі зможуть між собою змагатися. Розробники запевняють, що додаток допоможе вивчити не лише нові слова, а й дізнатись про їх походження, а отже й розумітись на тому, де краще їх використовувати.

«Окрім прочитання слів, ви можете побачити фотографії, які супроводжують це опис. Це для тих людей, у кого краща зорова пам’ять», – пояснює програміст.

Мовні спеціалісти зауважили, що вкладають у цей додаток сотні потрібних справжньому українцю слів.

«Там є і про весілля, і про народження і про смерть, і про міфологічний простір та різноманітні міфологічні образи. Цей матеріал поданий із певною проблематикою і зв’язаний із індоєвропейською міфологією. На таких матеріалах спекулюють багато інтернет видань, авторів книг та навіть журналісти», – пояснив консультант із етнології історії та народознавства Андрій Темченко.

Розробники такого продукту впевнені: чим більше людина буде знати, тим складніше буде нею маніпулювати. Таким чином Темченко, наприклад, звів все до «націоналістичної складової». Себто, ми повинні таким чином розвиватись як українці і гордитись цим.

Джерело – uapress.info

Читайте також  Ото сини батька зустріли – поставили йому розкладачку в коридорі й старалися не помічати його присутності. Бурчали тільки, що смepдить дуже

Шукайте деталі в групі Facebook