Вчені сказали, чим відрізняється жіночий мозок від чоловічого

Каліфорнійські вчені провели масштабне дослідження жіночого та чоловічого мозку і проаналізували відмінності між ними.

Експерти провели 46 тисяч сканувань мозку з дев’яти клінік і понад 26 тисяч пацієнтів. За висновками науковців, жіночий мозок може бути значно більш активним в певних областях, ніж чоловічий, пише Express.co.uk.

Під час дослідження пацієнти відпочивали і виконували завдання, в яких їм потрібно було зосередитися. В цей час сканування міряло потік крові в мозку.

“Це дуже важливе дослідження, щоб мати можливість зрозуміти гендерні відмінності в мозку. А також чому жінки більш сильні в емпатії, самоконтролі і інтуїції”, – сказав засновник Amen Clinics, і провідний автор дослідження Деніель Амен.

У жінок виявили підвищений префронтальний кровотік кори головного мозку в порівнянні з чоловіками в області, яка пов’язана зі складною когнітивною поведінкою, виразом особистості, прийняттям рішень і адаптивною соціальною поведінкою.

Префронтальна кора головного мозку є частиною мозку, яка пов’язана з фокусуванням і контролем імпульсів, а також емоційними областями мозку, пов’язаними з настроєм і занепокоєнням.

Результати можуть також допомогти пояснити, чому жінки з більшою ймовірністю схильні до тривоги, депресії, безсоння, хвороби Альцгеймера і розладів харчової поведінки.

У чоловіків дослідження показало більш явні проблеми, пов’язані з поведінкою і позбавлення волі.

Чоловіки у більшості випадків отримують більшу зарплату ніж жінки на 10%, порахували британські вчені. Чоловічий мозок здатний до успішної роботи у банківській і IT-сферах, а жіночий – здебільшого в освіті та соціальному забезпеченні.

Читайте також  Як отримати "надлюдський" імунітет проти коронавірусу: вчені виявили спосіб

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -