Що буде з доларом у 2025 році: в НБУ зробили прогноз

Що буде з доларом у 2025 році: в НБУ зробили прогноз

Курс долара не повинен “злетіти в космос”.

Повідомляє Главред.

Долар у 2025 році не повинен суттєво “відірватися” від гривні. Згідно з прогнозом, Україна має запастися $41 мільярдом золотовалютних резервів на кінець року. Про це заявив голова Національного банку України Андрій Пишний.

“Ми маємо суттєво меншу невизначеність у джерелах і у форматах, за якими Україна отримуватиме міжнародну допомогу від партнерів наступного року. Всі ці компоненти дають нам підстави говорити про те, що в нас є достатньо зараз чинників, які дозволять нам бути ефективними для того, щоб валютний ринок залишався стійким”, – розповів він інтерв’ю Ми – Україна.

За його словами, Нацбанк забезпечить стійкість валютного ринку наступного року, а долар “не полетить у космос”.

“Стійкість валютного ринку – ось це наша мета. Повернення в режим функціонування валютного ринку максимально ринкових механізмів попиту і пропозиції – це також наша мета”, – зазначив Пишний.

Також він додав, що під час повномасштабної війни Нацбанк змушений був відмовитися від плаваючого курсу та інфляційного таргетування.

“Але в жовтні 2023 року ми відмовилися від фіксованого курсу і перейшли в режим керованої гнучкості”, – пояснив Пишний.

Також він додав, що НБУ працює з проблемами на ринку.

“Так, ми розуміємо, що на ринку присутній суттєвий структурний дефіцит. І ми його покриваємо згладжуючи надмірні коливання. Але перехід до керованої гнучкості дозволив Національному банку повернути поступово в режим функціонування валютного ринку вплив таких речей, як попит і пропозиція”, – каже голова Нацбанку.

Завдання – стійкість валютного ринку
За словами керівника НБУ, регулятор має забезпечити стабільність ситуації.

Читайте також  Мінекономіки оприлюднило прогноз щодо курсу долара на найближчі три роки

“Тому для нас було важливо, щоб курс почав виконувати функцію поглинача шоків, а не генератора, і це зараз відбувається, забезпечити стійкість валютного ринку, і це також відбувається, і повернути на ринок попит і пропозицію, як фактори, що визначають кон’юнктуру і відповідну курсову динаміку”, – додав Пишний.

НБУ покриває дефіцит у приватному секторі
Крім того, керівник НБУ додав, що структурний дефіцит виникає в приватному секторі, проте регулятор не дає змоги гривні “полетіти у космос”.

“Якщо зводити ці всі складні матерії до якогось одного речення, я можу сказати: “Не чекайте від нас, що гривня полетить у космос”, – зазначив Пишний.

Золотовалютні резерви України – прогноз
Очікується, що на кінець 2025 року золотовалютний резерв України становитиме 41 млрд доларів.

“Ми маємо суттєво меншу невизначеність у джерелах і у форматах, за якими Україна отримуватиме міжнародну допомогу від партнерів наступного року. Усі ці компоненти дають нам підстави говорити про те, що в нас є достатньо зараз чинників, які дадуть нам змогу бути ефективними для того, щоб валютний ринок залишався стійким”, – наголосив Андрій Пишний.

 

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело