Штрафи для дітей у школах за мову: у МОН пояснили, що чекає батьків і вчителів

Штрафи для дітей у школах за мову: у МОН пояснили, що чекає батьків і вчителів

Українцям дали важливі роз’яснення щодо вязової заборони.

Останнім часом новий законопроект в Україні №12086, спрямований на посилення українізації шкільного середовища, спричинив бурхливу дискусію.

Запропонований у Верховній Раді цей законопроект спрямований на використання української мови у школах, включаючи розмови під час перерв. Виникли побоювання, у тому числі чутки про штрафи за розмови російською, що спонукало міністра освіти Оксена Лісового роз’яснити наміри законопроекту.

В інтерв’ю “ТСН” міністр розповів, що законопроект не включає фінансові санкції для учнів або батьків. Натомість він наголошує на сприянні створенню україномовного середовища, яке заохочує учнів та персонал використовувати національну мову у повсякденному спілкуванні.

За словами Лісового, заяви про штрафи є маніпулятивними та відволікають від справжньої мети: просування української культурної ідентичності та скорочення використання російської мови, що розглядається як інструмент російської агресії та впливу.

Відповідно до запропонованого закону, шкільні адміністратори та вчителі нестимуть відповідальність за просування україномовного середовища. Хоча законопроект не передбачає штрафів, педагоги мають заохочувати учнів спілкуватися українською мовою, використовуючи позитивне підкріплення та освітні заходи.

Вчителям рекомендується працювати з учнями та батьками у підтримуючій манері, допомагаючи російськомовним сім’ям адаптуватися, не відчуваючи тиску чи відчуження.

Крім цього, Лісовий наголосив, що українізація шкіл має вирішальне значення для національної ідентичності та безпеки з огляду на війну з Росією. Хоча російськомовних учнів та вчителів не буде виключено, школи будуть оснащені методичними ресурсами для підтримки мовного переходу, особливо для тих, хто вперше знайомиться з українською мовою.

Вчителів заохочуватимуть чуйно спрямовувати дітей та сім’ї, гарантуючи, що мовний перехід буде інклюзивним та конструктивним.

Читайте також  Шалені штрафи за "євробляхи": Нефьодов зробив важливу заяву

Міністерство освіти розглядає цю ініціативу як патріотичний обов’язок та важливий крок для майбутнього успіху України, наголошуючи, що україномовне шкільне середовище культивуватиметься продумано, з необхідними адаптаціями для задоволення потреб російськомовних школярів та сімей.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело