ТЦК вимагає проїхати з ними: обов’язково з’ясуйте одне питання

ТЦК вимагає проїхати з ними: обов’язково з’ясуйте одне питання

В Україні триває мобілізація, ТЦК затримують чоловіків на вулицях, доставляючи їх до військкоматів або поліції.

В Україні в умовах загальної мобілізації працівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) затримують чоловіків на вулицях міст та сіл, примусово доставляючи їх до військкоматів або до поліції. Ці дії викликають багато запитань щодо їх законності та правомірності.

Що робити, якщо вас зупинили працівники ТЦК

Запитайте про причину зупинки. Якщо працівники ТЦК підходять до вас і пропонують проїхати до військкомату або поліції, перш за все, слід уточнити, чи це затримання, чи доставлення.

Розрізняйте поняття “затримання” і “доставлення”

  • Доставлення означає, що ви добровільно погоджуєтеся піти або поїхати з працівниками ТЦК до військкомату або поліції. У такому випадку ви самі вирішуєте, чи погоджуватись на цю пропозицію.
  • Затримання — це офіційна процедура, яка повинна бути документально оформлена. Вона включає складання протоколу, виклик адвоката, повідомлення родичів, і не може тривати більше трьох годин (відповідно до статті 263 Кодексу України про адміністративні правопорушення, КУпАП).

Як діяти у випадку затримання

Якщо вас офіційно затримують, вимагайте складання протоколу, де мають бути вказані підстави затримання.

  • Наполягайте на своєму праві на адвоката. Ви маєте право зв’язатися з адвокатом і попросити, щоб він був присутній під час усіх дій з вашою участю.
  • Повідомте родичів або близьких про ваше затримання, щоб вони знали про вашу ситуацію та могли надати допомогу.

Що робити у разі примусового доставлення

Якщо вас примусово доставляють без належного оформлення затримання, це може бути незаконним. У такому випадку важливо фіксувати всі обставини, наприклад, записати імена та звання осіб, які здійснюють доставлення, а також місце і час події.

Звернення до адвоката або правозахисних організацій

Якщо у вас виникли сумніви щодо правомірності дій працівників ТЦК, ви можете звернутися до адвоката або правозахисних організацій для отримання консультації та допомоги.

Роман Сімутін наголошує, що у випадку затримання ви маєте чітко і ввічливо наполягати на дотриманні ваших прав і виконанні всіх законних процедур. Це допоможе уникнути неправомірних дій і захистити ваші права.

Читайте також  Штраф за довгий язик в Україні: що це таке і скільки доведеться заплатити

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело