Оновлення облікових даних: у Раді сказали, чи продовжать терміни після 16 липня

Оновлення облікових даних: у Раді сказали, чи продовжать терміни після 16 липня

Веніславський закликав усіх громадян долучитися до процесів оновлення своїх обліково-персональних даних.

18 травня набув чинності закон про мобілізацію, відповідно до якого усі військовозобовʼязані громадяни віком від 18 до 60 років протягом 60 днів мають оновити свої військово-облікові дані.

Цей термін добігає кінця 16 липня. Народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський 

зазначив, що продовжувати його навряд чи стануть.

“Ті механізми оновлення своїх військових персональних даних через ТЦК та СП, ЦНАПи і “Резерв+” дозволяють всім громадянам України оновити вчасно свої військово-облікові дані. Але через певні політичні заяви, через те, що деякі наші колеги одразу після набрання чинності цим законом зареєстрували законопроєкт про продовження строку до 180 днів… На мій погляд, це непродумані дії, які навпаки деяких громадян України розхолоджують і дозволяють їм сподіватися, що влада продовжить цей термін, і їм нема куди спішити”, – розповів він.

На сьогоднішній день Комітет з питань національної безпеки, оборони і розвідки на своєму засіданні жодних проєктів нормативно-правових актів, законодавчих актів про продовження строку оновлення даних не приймав, наголосив Веніславський.

“Тому говорити про те, що до 17 липня, коли закінчиться 60-денний строк, ми будемо щось приймати – я думаю, навряд чи це з точки зору фізичної можливості реально. Тому я закликаю всіх громадян долучитися до процесів оновлення своїх обліково-персональних даних”, – сказав посадовець.
Мобілізація в Україні
Станом на 07 липня 2024 року, кількість оновлень військово-облікових даних громадянами сягнула майже 3.2 мільйона. Про це повідомили в Міністерстві оборони України. Тільки з 1 по 7 липня свої облікові дані через застосунок Резерв+, ТЦК або ЦНАП оновили 569 397 громадян.

Читайте також  Що треба мати чоловікам для виїзду з України: перелік документів для всіх категорій

Раніше в Міноборони пояснювали, скільки разів треба проходити ВЛК під час воєнного стану. Якщо у мирний час цю процедуру потрібно було здійснювати раз на 5 років, то зараз проходити військово-лікарську комісію військовозобовʼязані українці мають раз на рік.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело