Українці мають право відмовитися від повістки – адвокат назвав умову

Українці мають право відмовитися від повістки – адвокат назвав умову

Багато працівників ТЦК продовжують порушувати мовний закон.

Українці можуть законно відмовитися від отримання повістки, якщо працівники ТЦК не дотримуються мовного закону. Про це наголошують юристи, посилаючись на необхідність використання державної мови під час виконання службових обов’язків.

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь нагадує, що працівники ТЦК повинні володіти українською мовою і використовувати її у всіх службових ситуаціях. Це визначено статтями 9 та 15 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Адвокат Роман Сімутін підкреслює, що якщо працівники ТЦК намагаються вручити повістку, не спілкуючись українською мовою, громадяни мають право відмовитися від її отримання. “Ще одна підстава не брати повістки: я вашої кацапської мови не розумію і не знаю, що ви від мене хочете”, – зазначає Сімутін.

Українську мову необхідно використовувати у:

  • нормативних актах;
  • документації;
  • діловодстві;
  • командах;
  • навчаннях;
  • виховних заходах;
  • іншому статутному спілкуванні та службовій діяльності.

“Дотримання вимог мовного закону у військовій сфері є запорукою єдності та зміцнення обороноздатності нашої держави”, – наголосив Тарас Кремінь.

Використання української мови у військовій сфері має важливе значення для забезпечення національної безпеки та збереження національної ідентичності. Впровадження державної мови у всі сфери життя, включаючи військову, сприяє єднанню суспільства та формуванню спільних цінностей.

Порушення мовного закону може призвести до дисциплінарних заходів та санкцій. Тому працівники ТЦК та інших військових установ повинні дотримуватися вимог законодавства та забезпечувати виконання своїх обов’язків державною мовою.

Читайте також  "Всі один одного заражають": українці вказали владі на помилки в боротьбі з коронавірусом

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело