В Україні посилили штрафи для ухилянтів: від чого залежить сума покарання, і як оскаржити

В Україні посилили штрафи для ухилянтів: від чого залежить сума покарання, і як оскаржити

Якщо людина прийшла після того, як вона була притягнута до відповідальності, то відповідно буде скасування арешту майна, але штраф все одно доведеться заплатити.

Український парламент уже проголосував у другому читанні та загалом за проект закону № 10379, який вносить зміни до Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення та посилює відповідальність за порушення мобілізації. Для порушників порядку мобілізації штрафи підвищили у кілька разів.

Український адвокат Катерина Аніщенко під час коментаря в ефірі телемарафону, заявила, що цим проектом закону передбачається, що ТЦК і СП визнаватиме особу, яка ухиляється, коли на його адресу було направлено повістку, за якою ця особа не з’явилася.

Надалі буде спрямована вимога – відповідно, ТЦК має право визнавати таку особу ухилистом та притягувати до відповідальності. Адвокат також пояснила, як можна оскаржити таке рішення.

“Якщо людина прийшла після того, як її було притягнуто до відповідальності, то відповідно буде скасування арешту майна, але штраф все одно доведеться заплатити, бо прихід до ТЦК для оновлення даних стався вже після того, коли виклики до ТЦК були не відреаговані особою. Щодо правомірності чи неправомірності ми бачимо, що всі наші закони і Конституція України підводять до того, що всі чоловіки військовозобов’язаного віку мають з’явитися до ТЦК. Тому дії ТЦК з цього приводу будуть правомірними”, – зазначила Аніщенко.

Вона також сказала, що якщо особа не повідомила ТЦК про те, що вона не проживає за адресою місця реєстрації, вона мала це зробити. На нього законом покладено обов’язок повідомляти ТЦК про зміну свого місця перебування чи проживання.

Читайте також  Готуйте свої гаманці. Від сьогодні в силу вступає жорсткий закон. Депутати в шоці

Катерина Аніщенко також зазначила, що ухвалений закон про штрафи для ухилістів не містить пояснень, від чого залежить розмір штрафу.

“На жаль, закон не містить цих пояснень. Жоден адвокат чи юрист вам не дасть ці пояснення. Різниця велика 17–22,5 тисячі гривень. Цей закон не містить роз’яснень, це залежатиме від суб’єктивної думки начальника ТЦК, який підписуватиме постанову на конкретну суму для конкретної особи”, – пояснила адвокат.
Вона також додала, що відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення надається 10 днів для сплати штрафу.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело