Статус “обмежено придатний” скасовують із 4 травня: що чекає на військовозобов’язаних, у яких він був

Статус “обмежено придатний” скасовують із 4 травня: що чекає на військовозобов’язаних, у яких він був

4 травня набуває чинності закон про забезпечення прав військових на соціальний захист – документ передбачає скасування статусу “обмежено придатний до військової служби”.

З 4 травня набуває чинності закон про забезпечення прав військових на соціальний захист. Згідно з ним статусу “обмежено придатний” більше не буде, а всі військовозобов’язані чоловіки, які мають його, зобов’язані пройти повторну медкомісію. Водночас скасування статусу “обмежено придатний до військової служби” не означає, що вони автоматично стають придатними.
Статус “обмежено придатний” скасовують – що це означає
Відповідно до закону, підписаного президентом, у військовозобов’язаних тепер буде два статуси: придатний до військової служби і непридатний до військової служби. Чоловіки у віці 18-60 років, які до цього мали статус “обмежено придатний”, тепер повинні знову пройти ВЛК (військово-лікарську комісію). Це належить зробити протягом 9 місяців, тобто, до 4 лютого 2025 року. Зокрема це стосується чоловіків призовного віку, які отримали інвалідність II або III групи після 24 лютого 2022 року – окрім військових, каже новий закон про мобілізацію в Україні.

Медкомісія повинна буде дати тільки два висновки: придатний або непридатний. Але сама придатність ділитиметься на категорії:

  • повністю придатний;
  • придатний до служби у військовому виші, ТЦК і СП, частинах забезпечення, установах, організаціях, але непридатний до служби в Десантно-штурмових військах, Морській піхоті, Силах спецоперацій, підрозділах спецпризначення, плавскладі тощо;
  • придатний за окремими спеціальностями (наприклад, сюди відносяться кандидати на вступ до ВВН3);
  • придатний для виконання специфічних завдань.

Але поки що необхідних критеріїв, щоб визначати ступінь придатності, немає – вони з’являться після того, як підзаконні нормативно-правові акти (зокрема, наказ № 402 Міноборони України), приведуть у відповідність до нового закону. До цього у ВВК немає правового підґрунтя, щоб діяти за нормами нового закону №10313.

Читайте також  Хто з українців може отримати відстрочку від мобілізації у 2024 року

Уряд зобов’язаний протягом трьох місяців після того, як закон набуде чинності, ухвалити нормативно-правові акти для його реалізації та узгодити з ним інші свої акти й акти міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

Тих, кого після повторного проходження ВЛК визнають непридатними, звільнять зі служби та виключать із військового обліку. Ті, хто буде визнаний придатним, служитимуть відповідно до категорії придатності.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело