Обмінники готуються помітно переписувати курс долара: чого очікувати українцям вже у травні

Обмінники готуються помітно переписувати курс долара: чого очікувати українцям вже у травні

Найближчим часом українські банки можуть помітно змінити курс готівкового долара – причому нерівномірно: підвищити в купівлі та знизити у продажу. За прогнозами експертного середовища, в період до 3 травня вартість американської валюти в банках перебуватиме в межах від 39,1 до 40,2 грн. Увечері ж 29 квітня вони купують долар у середньому по 39,5 грн, а продають по 39,9 грн.

Про очікування розповів фінансовий аналітик Олексій Козирев. Він зазначив: така ж ситуація буде і в обмінниках.

Там, за прогнозом аналітика, до 3 травня курс долара в них перебуватиме в межах від 39 до 40 грн. Увечері 29 квітня вони визначили його на середньому рівні:

39,48 в купівлі;

39,9 грн у продажу.

“Більшість обмінників та банків виставлятимуть спред (різниця між курсами продажів та купівлі. – Ред.) у межах від 20-25 копійок. Як завжди, найбільш агресивні обмінники в районах з невеликою конкуренцією продовжать виставляти спред і до 1 грн”, – розповів Козирев.

Що відбуватиметься на ринку

Загалом, зазначив аналітик, НБУ продовжить виходити на торги з інтервенціями з продажу долара. Але, наголошує він, “обсяги цих вливань валюти на міжбанк будуть не дуже значними”.

Крім того, за його словами, проти гривні зараз грає низка факторів. Зокрема, “зберігаються проблеми з блокуванням українського агроекспорту частиною наших сусідів”.

“Це призводить до зростання вартості логістики для українських товарів. І негативно впливає на усі показники економіки”, – пояснив аналітик.

Втім, інші фактори – серед яких міжнародна допомога та надходження до бюджету податків та зборів – дозволять “не запускати емісійний варіант покриття дефіциту бюджету, як це передбачено у Меморандумі з МВФ”. А крім того:

Читайте також  Кому з 1 липня не підвищили пенсії. Що це означає і що варто знати

зменшити витрати золотовалютних резервів з боку Нацбанку на підтримку курсу гривні на міжбанку;
“мати досить сильну позицію у переговорах із західними кредиторами щодо реструктуризації частини зовнішнього боргу”.
“Як і минулого тижня, ситуація наприкінці квітня-початку травня на валютному ринку залишиться складною. Але повністю контрольованою Нацбанком”, – резюмував Козирєв.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело