Тепер відстрочку відберуть: конкретні приклади, кого загребуть до армії за новими правилами мобілізації

Тепер відстрочку відберуть: конкретні приклади, кого загребуть до армії за новими правилами мобілізації

70% українців втратить відстрочку від мобілізації
Новий закон про мобілізацію містить багато норм щодо того, кому належить відстрочка від мобілізації. За словами адвоката Романа Симутіна, 70% українців втратять право на відстрочку від військової служби. Кого і як торкнутися зміни на конкретних прикладах, пише radiotrek.

Адвокат Роман Симутін пояснює, що більшість військовозобов’язаних громадян втратить відстрочку від мобілізації, більш того, майже всі, хто має дружину чи чоловіка з інвалідністю третьої групи, точно будуть змушені відправитись воювати.

Ще один приклад про позбавлення відстрочки за новими правилами: якщо в сім’ї є син та донька, яка навчається за межами України, то батька все одно відправлять воювати, бо в новому законі прибрали формулювання “відсутні інші працездатні особи”. Раніше це формулювання визначало осіб, які мешкають на території України. За новими правилами дочка, де б вона не мешкала, вважається працездатною.

Також, за словами Романа Симутіна, всі, хто здійснює постійний догляд за особами, які не є родичами, також не отримають відстрочки від мобілізації.

Крім того, адвокат зазначає, що ті, хто отримав інвалідність після початку повномасштабного вторгнення, мають пройти військово-лікарську комісію повторно для підтвердження такого статусу. Адвокат стверджує, що згідно з новим законом про мобілізацію для тих, хто відмовиться від повторного обстеження щодо інвалідності, цей статус буде автоматично скасовано.

Адвокат зазначив, що повістка буде вважатися врученою з моменту встановлення позначки про неможливість її вручення. Це може спричинити випадки, коли керівник ТЦК зможе ініціювати затримання особи, яка порушує мобілізаційне законодавство, накладення штрафу у розмірі до 25500 гривень та обмеження у праві керування автомобілем.

Читайте також  У Раді визначились, як каратимуть за порушення правил мобілізації і військового обліку

За словами Романа Симутіна, у сухому результаті 70% військовозобов’язаних громадян втратять відстрочку від мобілізації, а повістка буде вважатися врученою, навіть якщо її не вручили особисто.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело