Майже 9 грн за кВт-год: українців змусять платити за світло за потрійним тарифом

Майже 9 грн за кВт-год: українців змусять платити за світло за потрійним тарифом


Українців зобов’яжуть платити за світло за потрійним тарифом
З червня 2023 року тариф на електроенергію в країні для населення суттєво підняли. Але деяких громадян можуть змусити платити за тарифом, який утричі вищий. На Facebook-сторінці Вінницяобленерго опубліковано деталі.

У компанії попередили, що це торкнеться тих, хто вирішить з метою “економії” вчинити крадіжку електроенергії. Нарахування за складеними актами про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії (ПРРЕЕ) значною мірою перевищує обсяги споживання та відбивають бажання займатися подібними речами.

Розрахунок вартості неврахованої електроенергії згідно з актом про порушення завжди є добутком трьох величин:

  • Величини розрахункового добового споживання;
  • Вартість витрат обленерго на купівлю 1 кВт-год на компенсацію незапланованих витрат, а також витрати на передачу та розподіл у період порушення споживачем ПРЕЕ;
  • Кількість днів, протягом яких споживання електричної електроенергії виходило з порушеннями.

Тепер за вкрадену електрику потрібно розплачуватися за тарифом, який втричі вищий за звичайний, – від 6,03 до 8,79 грн за кВт-год (залежно від періоду). Тобто за крадіжку, наприклад, 50 кВт-год доведеться заплатити до 439,5 грн.

Стандартний тариф на світ для побутових споживачів встановлений на рівні 2,64 грн за кВт-год, тобто за той самий обсяг струму, спожитий чесним чином, потрібно віддати 132 грн.

У компанії поділилися, що середня ціна купівлі електроенергії на ринку, що балансує, визначається постфактум і щомісяця різна.

У 2023 році, наприклад, ця ціна змінювалася в межах від 3,17 до 5,07 грн за кВт-год, без ПДВ. Відповідно, досить у широких межах змінювався і тариф для розрахунку за актами про порушення: від 6,03 до 8,79 грн за кВт-год.

Тому, щоб не платити більше, споживачів у Вінниці закликають бути відповідальними та дотримуватись правил енергетичної безпеки.

Якщо виявили випадок крадіжки електроенергії, варто повідомити номер 0800217217. Анонімність заявнику компанія гарантує.

Читайте також  Або аварійні відключення світла, або тариф у кілька разів більший: українців поставили перед вибором - до чого готуватися

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело