Блокування рахунків українців: у Кабміні розповіли подробиці “нововведення”

Блокування рахунків українців: у Кабміні розповіли подробиці “нововведення”

Нова версія урядового законопроєкту №10449, що стосується проходження військової служби, мобілізації та військового обліку, передбачає можливість тимчасового заарештування коштів ухилянтів через суд.

Міністр юстиції Денис Малюська у своєму інтерв’ю для видання РБК-Україна розглянув питання блокування рахунків ухилянтів.

“Цей законопроєкт, розроблений Міністерством оборони за спеціальною процедурою, не надійшов до нас для докладного аналізу, отже, ми не мали можливості надати правову оцінку. Нам необхідно вжити дієвих заходів для запобігання ухиленню від виконання військових обов’язків, однак ці обмеження повинні бути обґрунтованими. Блокування рахунків у банку – це дуже важливе питання. Я вважаю, що за певних умов таке блокування може бути обґрунтованим та конституційним. Чи існують такі умови в конкретній ситуації та у нашому законопроєкті? Я утримаюся від коментаря. Ми розглянемо це питання у разі звернення”, – сказав він.

Раніше повідомлялося, що якщо військовозобов’язаний або резервіст протягом 10 календарних днів з моменту отримання повістки не з’явиться до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), то працівники ТЦК можуть звернутися до суду з проханням про застосування обмежень до такої особи.

Ці обмеження можуть включати тимчасову заборону на виїзд за кордон, на керування автотранспортом, а також арешт коштів на рахунках у банках або інших фінансових установах, або на електронні гроші.

Читайте також  Мобілізація впала з 80 до 10 відсотків – Рахманін про результати зміни голів ТЦК

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело