Кінець війни в Україні: все збиралися згорнути ще у 2022 році – зараз випливло, на яких умовах

Кінець війни в Україні: все збиралися згорнути ще у 2022 році – зараз випливло, на яких умовах


Умови для України були, м’яко кажучи, не дуже
Президент країни-агресора володимир путін натякнув, що відкритий до обговорення питання про припинення війни в Україні на умовах москви. Про угоду, яку, ймовірно, він хоче укласти, йдеться у проекті мирного договору, складеному російськими та українськими делегаціями у квітні 2022 року, пише The Wall Street Journal.
У документі, датованому 15 квітня 2022 року, описується, як учасники переговорів з обох сторін прагнули покласти край бойовим діям, погодившись перетворити Україну на “постійно нейтральну державу, яка не бере участі у військових блоках”, заборонивши їй відновлювати свої збройні сили за підтримки Крим під фактичним контролем рф.

Зрештою домовитися не вдалося. Масштаби російських військових злочинів в Україні стали очевидними, воєнний стан України покращився, і Захід став постачати зброю для підтримки Києва.

Сьогодні Україна заявляє, що не почне мирних переговорів, поки рф не виведе війська з країни. Два роки війни запекли українську громадську думку проти будь-якої мирної угоди, а президент України Володимир Зеленський попередив, що будь-яке припинення бойових дій просто дозволить рф переозброїтися і краще атакувати Україну надалі.
“Мирні” умови рф
У проекті угоди йдеться про те, що Україні, незважаючи на можливість вступу до ЄС, не буде дозволено вступати до військових союзів, таких як НАТО. На українську землю не допускатиметься іноземна зброя. Збройні сили України буде скорочено до певного розміру. рф прагнула обмежити все – від чисельності військ і танків до максимальної дальності стрілянини українських ракет.

Кримський острів, вже окупований рф, залишиться під її впливом і не вважатиметься нейтральним. Рашисти також наполягали на тому, щоб російська мова діяла нарівні з українською в уряді та судах, що, згідно з проектом документа, не було підтримане Києвом.

Читайте також  Путін захоче переговорів у листопаді, цього разу все буде інакше, - британський експерт

Питання про майбутнє сходу України, захоплену і окуповану рф в 2014 році, не було включено до проекту, залишивши його на розсуд російського диктатора і Зеленського під час особистих переговорів.

Проект договору з Україною передбачав заборону на іноземну зброю, “включаючи ракетну зброю будь-якого типу, збройні сили та формування”. москва хотіла, щоб чисельність Збройних сил України становила 85 тисяч військовослужбовців, 342 танки та 519 артилерійських гармат.

Українські переговорники хотіли мати 250 тисяч військовослужбовців, 800 танків та 1900 артилерійських гармат, йдеться у документі. рф хотіла, щоб дальність дії українських ракет була обмежена 40 кілометрами.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело