“Повістки можуть почати видавати за новим способом після 1 лютого, чоловіки не були готові до такого”: мобілізація триває
16 січня, у вівторок, юристи Міноборони України передали допрацьований законопроєкт про вдосконалення мобілізації на розгляд головам всіх фракцій. У перший тиждень лютого депутати Верховної Ради мають розглянути новий законопроєкт у другому читанні. Чи варто чекати на зміни порядку призову з 1 лютого.
Як інформує “НВ”, парламентарі з різних політичних партій кажуть, що датою розгляду допрацювань буде 6 лютого. Відтоді й варто чекати на зміни в порядку мобілізації. Допоки ж вручення повісток регламентоване постановою Кабміну № 1487.
Хто має право вручати повістки з 1 лютого
Юристка Юридичної сотні Марія Звягінцева розповіла, що вручати повістки можуть лише уповноважені особи, до яких належать:
виконавчі органи сільських, селищних, міських рад — у разі отримання розпорядження територіального центру комплектування;
керівники (голови) державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій — лише за розпорядженням ТЦК;
керівники навчальних закладів — також за наявності розпорядження ТЦК;
уповноважені представники ТЦК, які отримали наказ керівника центру про видачу повісток.
Громадяни мають право вимагати в особи, яка вручає повістку, показати документ, що уповноважує її до таких дій. Тобто наказ керівника ТЦК про вручення повістки із прізвищами цих осіб, а також — службові посвідчення, які доводять, що ці особи працюють в установах та є тими, кого уповноважив керівник ТЦК.
Де роздають повістки та де це можна робити за законом
Постанова КМУ № 1487 затверджує порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних і встановлює форму та особливості заповнення повістки, а також правила щодо вручення повістки адресно та на роботі.
Поки що за законом вручення повістки на блокпостах, по смс або електронною поштою є протиправним. До того ж голова Мінцифри Михайло Федоров заперечив можливість електронної повістки, принаймні в Дії.
“Повісток у Дії не буде ніколи. І тільки так”, — заявив міністр.
Голова НПУ також заперечив можливість вручення повістки поліціянтами.
Як виглядає повістка: які дані містить та які види існують
Повістка має містити такі дані та бути заповненою до вручення військовозобов’язаному:
прізвище, ім’я та по батькові військовозобов’язаного; номер повістки; дата народження військовозобов’язаного; адреса військовозобов’язаного; номер і дата розпорядження щодо вручення повістки; дата, час та адреса місця, куди треба з’явитися; уточнення щодо документів чи речей які варто мати з собою; назва органу, печатка, підпис, прізвище, ім’я та по батькові керівника ТЦК; дата вручення повістки.
В Україні під час воєнного стану можуть вручити повістки трьох видів:
повістку про уточнення даних ― для перевірки службових та персональних даних, а також для надання документів про право на відстрочку; повістку на проходження ВЛК ― для встановлення ступеня придатності до військової служби; мобілізаційне розпорядження ― для відправлення до навчального центру перед розподіленням в частину.
Шукайте деталі в групі Facebook