Посилення мобілізації: масові патрулі на вулицях, що відомо

Посилення мобілізації: масові патрулі на вулицях, що відомо

У регіонах України не повинні посилювати мобілізаційні заходи, а ось змінити низку пунктів мають намір.

У регіонах України не повинні посилювати мобілізаційні заходи, про що розповів керівник третього відділу Полтавського районного ТЦК та СП Віталій Кгаєвський,пише ехо.

Чиновник розповів, що жодних екстраординарних заходів щодо посилення мобілізаційних заходів не передбачає, єдине, що зміниться — залучення представників місцевої влади до процесу.

Основна причина співпраці з представниками органів влади — брак можливостей у співробітників ТЦК та СП. -Зрозуміло, що саме представники місцевої влади найкраще знають, хто і де, проживає, де працює. І вони мають долучатися до процесу мобілізації. А то у нас зараз люди розділилися на два умовні табори. В одних йде війна: це самі військовослужбовці, їхні сім’ї, волонтери. В інших – війни начебто й ні, нічого не змінилося в країні, – наголосив Кгаєвський.

На сьогоднішній день, як запевняє чиновник, про патрулі на вулицях, які перевірятимуть документи у всіх без винятку, поки не йдеться. При цьому важливо пам’ятати, ніхто не скасовував і не скасує вручення повісток для уточнення даних, проходження медкомісії.

А ось мобілізації можуть підлягати такі групи військовозобов’язаних:

-чоловіки віком від 18 до 60 років, які придатні та обмежено придатні за станом здоров’я під час воєнного стану, якщо вони мають військовий досвід;

-чоловіки віком від 27 до 60 років, які придатні та обмежено придатні за станом здоров’я під час воєнного стану, якщо вони не мають досвіду військової служби;

-чоловіки віком від 18 до 60 років, зняті та виключені з військового обліку, проте визнані придатними або обмежено придатними через стан здоров’я в умовах військового стану на підставі рішення ВЛК.

Читайте також  "Тотальне посилення мобілізації, названо повний список шкірних хвороб для відстрочки": ТЦК і скасування бронювання

Граничний вік для мобілізації залишився незмінним і не застосовується до чоловіків, які досягли 60-річного віку.

Добровільне рішення ухвалити про вступ на військову службу можуть:

-Жінки віком до 60 років, придатні за станом здоров’я;

-призовники віком від 18 до 27 років, які раніше не брали участь у виконанні термінової служби – на службу за контрактом;

-люди з інвалідністю, а також ті, хто отримав право на відстрочку від мобілізації за сімейними обставинами, служитимуть за місцем проживання;

-Інвалідність родичів та друга вища освіта – не прикриття

Зокрема, у разі прийняття змін буде зменшено коло громадян, які мають право на відстрочку по догляду за особою з інвалідністю І та ІІ групи, або потребує постійного догляду. чоловіка), а змінами передбачається, що право на відстрочку матимуть особи, які доглядають лише своїх батьків. Право на відстрочку з догляду за особою з інвалідністю І та ІІ групи або особою, за висновком МСЕК, яка потребує постійного догляду, може бути зменшена до членів сім’ї першого ступеня споріднення (батьки та батьки чоловіка (дружини), діти, діти чоловіка (дружини), у тому числі усиновлені).

Оформлення догляду за людиною з інвалідністю або такими, що потребують догляду, було однією з популярних схем законного отримання відстрочки від мобілізації. Також це був найдешевший варіант “відкосити” від армії його оформлення коштувало до 2 тисяч доларів.

Ще мають намір розширити перелік осіб, які приймають військовий облік. Йдеться про осіб, засуджених за скоєння кримінального правопорушення (ухилення від мобілізації), засуджених до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі зі звільненням від відбування покарання. Якщо законопроект підтримає ВР, засуджених зможуть мобілізувати навіть без помилування.

Читайте також  Чи очікувати посилення мобілізації: в Раді зробили заяву

Але й це не всі редагування: після кратного збільшення кількості студентів-військовозобов’язаних у віці тридцять плюс депутати взялися і за них.

Законодавство не обмежує право на здобуття другої/третьої вищої освіти. А з початком військового стану вступати до вузів стало простіше. Але тепер одним із варіантів пропонується скасувати відстрочку на здобуття другої/третьої вищої освіти через рік після набуття відповідних змін до законодавства.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело