Усі навчальні заклади до 1 грудня складуть списки юнаків, яким виповнилось 17 років, і нададуть їх до ТЦК: для чого це потрібно

Усі навчальні заклади до 1 грудня складуть списки юнаків, яким виповнилось 17 років, і нададуть їх до ТЦК: для чого це потрібно

До 1 грудня українські роботодавці, представники місцевої влади та керівники освітніх закладів мають подати до територіальних центрів комплектування списки призовників, військовозобов’язаних, резервістів і допризовників.

Це передбачено постановою КМУ №1487, яка була прийнята 30 грудня 2022 року, пише Інформатор.

У документі зазначається, що списки до військкоматів мають подати:

державні органи, органи місцевого самоврядування, виконавчі органи сільських, селищних, міських рад;
підприємства, установи та організації, які ведуть облік своїх співробітників;
навчальні заклади, які ведуть списки здобувачів освіти.
Подання списків необхідно для того, щоб звірити відомості з обліковими документами ТЦК. Вони подаються щороку.

Подання списків здійснюється з метою звіряння даних списків персонального військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів з обліковими документами (даними) відповідних ТЦК СП, у яких вони перебувають на військовому обліку”, – пояснила адвокат Марина Бекало.

Заклади освіти, тобто школи, ліцеї, коледжі, університети тощо мають передавати до ТЦК списки своїх здобувачів освіти, які є допризовниками. Це стосується юнаків, яким уже виповнилося 17 років. Вони підлягають приписці до призовних дільниць та взяттю на військовий облік у рік досягнення 17-річного віку.

Хлопців віком від 16 до досягнення 17 років беруть на облік призовників в ТЦК і видають їм такий військово-обліковий документ, як посвідчення про приписку до певної призовної дільниці (приписне).

“Заклад освіти, в якому обліковуються юнаки, яким у рік приписки виповнюється 17 років, подає до ТЦК СП список таких громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць”, – сказала Марина Бекало.

Читайте також  Повістку можна сміливо не брати: чоловіків попередили, коли потрібно ставити ТЦК на місце

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело