“Чоловіків із хворобами призвуть в армію, після цієї повістки військкомат забере всіх громадян”: мобілізація розгортається

“Чоловіків із хворобами призвуть в армію, після цієї повістки військкомат забере всіх громадян”: мобілізація розгортається

Мобілізації в Україні під час воєнного стану підлягають чоловіки віком від 28 до 60 років, які будуть визнані придатними до служби за висновками ВЛК. Міноборони 2023 року оновило розклад хвороб, який визначає придатність до військової служби.

Чи можуть призвати до ЗСУ з поганим зором

Як інформує “ВСН”, все залежить від гостроти зору. Так, непридатним до мобілізації зі зняттям з військового обліку вважається той, у кого:

гострота зору (з корекцією) одного ока нижче 0,1 або є сліпота ока, відсутність очного яблука при гостроті зору другого ока 0,3 і нижче, гострота зору обох очей 0,2 і нижче.

З яким зором визнають частково придатними до військової служби

Непридатними до військової служби у мирний час, але обмежено придатними у воєнний час визнаються ті, в кого:

гострота зору (з корекцією) одного ока нижче 0,1 або є сліпота ока, відсутність очного яблука при гостроті зору другого ока 0,4 і вище, гострота зору одного ока 0,3 при гостроті зору другого ока від 0,3 до 0,1.

Зауважимо, що військово-лікарська комісія повинна індивідуально визначити придатність чи обмежену придатність військовозобов’язаного до служби, якщо у чоловіка гострота зору з корекцією одного ока менше ніж 0,1, а гострота другого ока з корекцією 1,0.

Якщо у військовозобов’язаного є складний гіперметропічний астигматизм, то варто звернути увагу на показники хвороби. Знаючи показники, можна самому визначити, яку статтю придатності має встановити ВЛК: або обмежену придатність, або придатність до служби.

Якщо у військовозобов’язаного є амбліопія, то ВЛК визнає його обмежено придатним, навіть якщо хвороба загострюється.

Читайте також  У Польщі до костьолу увірвався кабан: серед вірян розпочалася паніка

Якщо військовозобов’язаний має хронічну судинну оптичну нейропатію (ураження нервової системи), то визначення його придатності до служби залежить від специфіки захворювання. Так, непридатними вважаються ті, в якого хронічна сенсорно-моторна або автономна нейропатія. Обмежено придатними під час воєнного стану визнаються ті, у кого є дистальна нейропатія з больовим синдромом.

Відмовитися від вручення повістки можна лише в окремих випадках.

Чи є способи, як законно відмовитися від вручення цього документ, пояснила юристка Тетяна Козян.

“Такий варіант розвитку подій можливий та цілком законний в окремих випадках, однак потрібно розуміти всі ризики та те, що відмовитись від отримання повістки без об’єктивних причин не можна”, – зазначає юристка.

Тобто для відмови в отриманні повістки призовник повинен мати конкретні і поважні причини, серед яких:

якщо у документі вказані неправильні дані отримувача (повістка може бути адресована комусь іншому);

повістку вручає не уповноважена для цього особа;

немає печатки /підпису комісара ТЦК та СП.

Таким чином, якщо при врученні повістки ви зауважили об’єктивні помилки, існує можливість відмовитись від її підписання, каже фахівець. У такому разі співробітник ТЦК та СП повинен скласти акт про відмову від отримання повістки у присутності свідків.

“Однак пам’ятайте, що незначна помилка у повістці не є поважною причиною відмови від отримання повістки або неприбуття у ТЦК та СП у розумінні вимог закону, та у випадку неявки у зазначений час настає адміністративна відповідальність, яка передбачає сплату штрафу, а за наявності відповідних підстав може наставати кримінальна відповідальність. А відтак, слід виходити зі змісту та загального усвідомлення самого виклику до ТЦК та СП”, – звертає увагу Тетяна Козян.

Вона зазначає: як свідчать публікації в медіа, якщо військовозобов’язаний відмовляється брати повістку у воєнний час, “прослідковуються негативні тенденції представників ТЦК та СП застосовувати не зовсім законні та репресивні заходи до таких осіб”.

Читайте також  Вчені заявили про схожість коронавірусу з раком: несподівані подробиці

“Після фіксації вашої відмови від отримання повістки та складання акту, справа передається на розгляд керівникам ТЦК та СП, який в результаті може стягнути штраф за порушення правил військового обліку”, – каже юристка.

Штраф можна оскаржити в суді, де ТЦК та СП буде доводити, що ви порушили правила обліку, тобто відповідальність настає саме за порушення правил обліку, а не за те, що ви відмовились від повістки, додає вона.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело