Багато хто стане пішоходами: водіїв попередили про глобальне подорожчання – не всі зможуть собі дозволити

Багато хто стане пішоходами: водіїв попередили про глобальне подорожчання – не всі зможуть собі дозволити

Як же так?
В Україні зросте ціна на автомобільне паливо, стало відомо коли

Наприкінці червня закінчується термін дії податкових пільг на паливо, у зв’язку з чим із першого липня ринок зобов’язаний повернутися до ставок, встановлених війни. Саме це вплине на вартість пального. Даною інформацією ділиться сайт “Твоя машина”.

Фахівці засмутили водіїв інформацією про те, що вже з 1 липня вартість палива зросте. Не виключено, що ціна на бензин та дизельне паливо може піднятися на 11 гривень.

Водночас голова парламентського фінансування комітету Данило Гетьманцев упевнений, що зростання цін буде набагато меншим. Тобто вартість палива збільшиться лише на 3-4 гривні порівняно з цінами, що були встановлені на травень. Олнако точний прогноз зробити дуже складно, адже держава не займатиметься контролем палива на ринку.

Також Гетьманцев повідомив, що з першого липня буде повернено довоєнні податки. Ставка ПДВ на нафтопродукти збільшиться з 7 до 20%, акциз на бензин — до 213 євро за тисячу літрів, а на дизельне паливо — до 139,5 євро.

Що ж до акцизу на скраплений газ, то тут ціна залишиться стабільною — 52 євро. Гетьманцев не погоджується з прогнозами фахівців щодо подорожчання, він упевнений, що подорожчання палива буде незначним.

Також він зазначає, що влада має намір боротися з російським паливом, яке все ж таки надходить на український ринок. Він упевнений, що необхідно заборонити цей продукт, оскільки стосується питання політичної безпеки країни, а не вартості палива.

Варто зазначити, що держава не займатиметься ціноутворенням палива, а ціни народжуватимуться на ринку. Таким чином, ринок сам повинен визначити вартість автомобільного палива.

Читайте також  Чорний список: В одеській піцерії жінку вкусив щур

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело