Є чотири пункти: Подоляк розповів, чого Україна вимагає від РФ на переговорах щодо припинення війни

Є чотири пункти: Подоляк розповів, чого Україна вимагає від РФ на переговорах щодо припинення війни

Україна, яка переживає 18-й день російського вторгнення, вимагає від РФ припинення війни та швидкого повного виходу окупаційних військ. У переговорах із Москвою Київ не відкидає укладання мирної угоди, але її не може бути без надання нашій державі гарантій безпеки.

Про це заявив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк, який входить до української групи перемовників. Деталями переговорного процесу він поділився в інтерв’ю російському виданню “Коммерсантъ”.

“На столі переговорів зараз лежать різні пропозиції, їх багато. Щодо політичного і, головне, військового врегулювання. Маю на увазі формулу припинення вогню та виведення військ. Зараз це все в умовних робочих групах, обговорюється, як можуть виглядати підсумкові документи, адже треба буде їх потім парафувати, підписувати й таке інше”, – пояснив представник ОПУ.

Він запевнив, що четвертий раунд зустрічі з делегацією країни-агресора відбудеться, як тільки буде напрацьовано “взаємні зустрічні юридичні формати” з цих питань. На його думку, в них треба виходити на новий рівень, а не просто проводити розмови.

Подоляк підкреслив, що сторони розпочали оформлення домовленостей, але конкретикою щодо них не поділився. Зазначається, що делегації вирішили не коментувати подробиці переговорів до моменту, коли всі ключові позиції будуть узгоджені.

Водночас радник глави Офісу президента описав параметри багатокомпонентних домовленостей про припинення бойових дій, на яких наполягає українська сторона.

“Договір повинен включати кілька позицій. Насамперед ті, що стосуються припинення війни як такої. Другий пункт – процедура, швидкість за часовими параметрами виходу російських військ із території України. Третій – мирна угода, у який спосіб буде гарантовано мир. І тут повертаємося до ключового моменту, довкола якого все і будується, – гарантії безпеки Україні, щоб подібні ситуації не повторювалися”, – розповів Подоляк.

Читайте також  Лукашенко ставить на перемогу України: ЗМІ з'ясували, чому Білорусь не вступає у війну

Також він вказав на ще один компонент – він стосується обговорення масштабних інфраструктурних руйнувань, завданих російськими військами по всій Україні.

“Незважаючи на всі заяви РФ про те, що удари завдаються тільки по військових об’єктах, вони велися дуже часто, й останнім часом особливо інтенсивно, по цивільній інфраструктурі. Вона суттєво зруйнована, особливо у прикордонних, частині центральних областей. Відповідно, повинні бути чітко прописані компенсаторні механізми: за рахунок чого і якого бюджету все це відновлюватиметься”, – заявив Подоляк, наголосивши, що йдеться про суми в мільярдах доларів, якщо брати попередню оцінку.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело