Українським біженцям доведеться повернути польську допомогу: хто не мав на неї права

Українським біженцям доведеться повернути польську допомогу: хто не мав на неї права

Заклад соціального страхування (ZUS) у Польщі змушує українців повернути грошову допомогу до бюджету. Це стосується тих українців, які виїхали з Польщі та не повідомили про це органи соцзахисту.

Стало відомо, що Польща вимагає від українців повернення близько 2 млн злотих, які були виплачені неправомірно.

Справа в тому, що з 28 січня 2023 року до Закону про допомогу громадянам України через війну була внесена поправка, в якій йдеться про те, що фінансові виплати громадянам України, які отримали статус тимчасового прихистку, припиняється, якщо цей громадян виїжджає за межі Польщі.

Про це повідомило видання Rzeczpospolita.

При цьому ті українці, що виїхали з Польщі, але мають намір повернутися протягом наступних 30 днів з моменту перетину кордону, не втрачають статус тимчасового прихистку і можуть поновити виплати.

Наразі установа ZUS отримала доступ до реєстру Прикордонної служби і тепер володіє інформацією про дати в’їзду та виїзду громадян України з Польщі. Спираючись на ці дані, ZUS припинив виплачувати фінансову допомогу понад 3,2 тис українців і вимагає повернути кошти від тих, хто поїхав з Польщі менше, ніж за 30 днів після того, як отримав виплати.

Відповідно до законів Польщі, такі особи повинні були попередити установу про те, що вони покидають країну. Тепер ті, хто отримував необґрунтовану допомогу, повинен повернути її європейській державі впродовж наступних двох років. На сьогодні українці повернули лише 35,4 тис злотих, що становить всього 0,002% від загальної суми.

“Установа має два роки, щоб прийняти рішення про визначення та повернення неправомірно отриманої допомоги, – заявив виданню “Rzeczpospolita” речник ZUS Павел Жебровський.

Читайте також  Вчені заявили, що коронавірус пішов не з ринку в Ухані

Нагадуємо, що допомога 500+ у Польщі – це допомога по догляду за дитиною, грошова підтримка від держави у розмірі 500 злотих на кожну дитину віком до 18 років. Вона реалізується в рамках урядової програми у Польщі “Родина 500+”

Отримувачем такої допомоги в Польщі є:

  • мати або батько дитини;
  • фактичний опікун дитини – якщо особа, яка піклується про дитину, звернулася до суду з питань опіки та піклування про її усиновлення;
  • законний опікун дитини;
  • директор будинку суспільної допомоги.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело