“Штам “Дельта” робить хворому жахливий “сюрприз”, синдром проявиться через роки”: лікарка про загрозу вірусу
Штам “Дельта” викликає у пацієнтів жахливі симптоми і ускладнення, котрі завдають великих мук. Найстрашніше, що навіть після одужання вірус здатен нагадати по собі вже аж через кілька років. Медики стривожені ситуацією.
Як інформує “Obozrevatel”, заслужена лікарка-інфекціоністка України Ольга Голубовська розповіла, що 20% пацієнтів з коронавірусом за кілька років можуть зіткнутися з так званим постковідним синдромом.
Спрогнозувати завершення пандемії зараз неможливо, оскільки існує ризик виникнення нових штамів COVID-19, зазначила фахівчиня.
Сьогодні Центр з контролю захворюваності в США розглядає три варіанти вірусів. Це ті, які поки викликають лише інтерес вчених, включно з різновидами, що вийшли з Уханя, другі – викликають стурбованість, як, наприклад, вже відомий штам Дельта, і треті – що не існують, але викликають побоювання.
“Якщо прийдуть ось ці треті варіанти, ми виявимося зовсім в іншій парадигмі, тому що методи лікування діятимуть набагато слабше і почнеться зовсім інша історія”, – повідомила Голубовська.
Вона також поставила під сумнів прогноз розвитку пандемії, опублікований Національною академією наук, згідно з яким пік п’ятої хвилі пандемії коронавірусу, найімовірніше, пройдено. Голубовська стверджує, що робити такі оптимістичні висновки є надзвичайно рано.
“Не думаю, що пік пройдено. Думаю, що ми перебуваємо, у кращому разі, у високому плато. Я взагалі вважаю, що ще нічого не закінчено, і попереду на нас усіх чекають важкі часи”, – зауважила інфекціоністка.
Шукайте деталі в групі Facebook