Зарплати вчителів в Україні та за кордоном: скільки платять і від чого залежить сума

Зарплати вчителів в Україні та за кордоном: скільки платять і від чого залежить сума

Дослідники підрахували скільки заробляють вчителі по всьому світі та за що отримають надбавку.

Про це йдеться у дослідженні OECD (Організації економічного співробітництва та розвитку).

За кордоном педагоги отримають зарплатню залежно від рівня, на якому вони вчать дітей. Тому у дошкільних класах вчителі заробляють менше, ніж при викладанні у старших класах. Так, у Данії та Литві оклад педагога, що працює зі старшекласниками, вище на 25 – 30% від викладачів у дошкольнят. Незначна різниця між ними лише у Чилі, Туреччині та Коста-Риці – приблизно 5%.

Зарплата вчителя також залежить від досвіду викладання. Педагоги з досвідом 10 років заробляють на 29% більше, а після 25 років – на 67% вище початкової зарплати. У кого більше класифікації, той заробляє на 40% більше за інших. Подвоюють ЗП за підвищення професіаналізму в Чилі, Коста-Риці, Сполученому Королівстві, Нідерландах, Угорщині та Кореї.

Надбавки рахують за участь у шкільному управлінні, більшу кількість годин викладання, класне керівництво, роботу в інклюзивних класах тощо.

З 2010 року зарплата вчителів Ізраїлю та Ірландії стала вище на 40%, а в Польщі – на 20%. Також більше грошей за свою працю отримають німецькі, ісландські, норвежські та австрійські вчителі. Але стали менше отримувати грошей на 5 – 14% у Греції, Франції та Японії. З 2005 по 2020 рік ЗП у середньому підняли у всіх країнах 2 – 4%.

У Канаді педагоги отримають від 40 тисяч доларів на рік, а хто має 15-річний досвід – 72 тисячі доларів на рік.

У США – від 42 тисяч доларів на рік, а педагогі з більшим досвідом – 62 – 66 тисяч.

Читайте також  «Ковідна» 1000 грн – на оплату позашкільної освіти: МОН пропонує розширити «єПідтримку» для підлітків

У Німеччині дошкільні вихователі отримають 65 тисяч доларів на рік, після 15 років праці – 80 тисяч. Ті, хто вчить старшокласників, то на початковому рівні заробляють 74 тисяч доларів на рік, з досвідом можуть заробити 91 тисячу.

В Японії викладачі отримають на рік 30 тисяч доларів, згодом – 49 тисяч.

У Польщі вчителі-початківці заробляють 19 тисяч доларів на рік, з досвідом – 31 тисячу.

В Угорщині – 16 тисяч, а з досвідом – 20 тисяч на рік.

У Литві спочатку пропонують 29 тисяч доларів на рік, далі зростає до 33 тисяч.

В Україні молоді викладачі заробляють на місяць 4 050 грн, станом на 2020 рік. Вчителя вищої категорії у школі заробляли у 2020 році в місяць 5 385 грн. У 2021 році ЗП педагогів зросли на 20%, з грудня обіцяють підняти ще на 8,4%.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело