У МОЗ розповіли, кому планують робити бустерне щеплення від COVID-19 і як комбінувати вакцини

Громадянам України рекомендуватимуть робити третє щеплення (бустерна доза) проти коронавірусу після отримання двох основних. Зокрема, людям зі слабкою імунною відповіддю на стандартний курс вакцинації.

У МОЗ розповіли, кому планують робити бустерне щеплення від COVID-19 і як комбінувати вакцини

Про це заявив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін. Подробицями він поділився на брифінгу за участю ЮНІСЕФ, що транслювався на Facebook.

За словами фахівця, минулого тижня відбулося засідання Національної техгрупи експертів з питань імунізації. На ньому було ухвалено рішення про сформування чітких рекомендацій щодо введення додаткової дози вакцини проти коронавірусної інфекції.

“Вона буде рекомендована тим людям, які мають імунокомпрометовані та імуносупресивні стани. Зокрема, у яких є ризик формування неповноцінної імунної відповіді на введення вакцини”, – зазначив Кузін.

Він наголосив, що офіційне рішення групи експертів, найімовірніше, буде озвучено цього тижня. Опісля рекомендації переводитимуть у відповідний наказ МОЗ.

“Якщо казати в деталях, то вакцина буде рекомендована тим людям, які пережили масивну трансплантацію органів, котрі постійно приймають імуносупресивні препарати, мають імунодефіцитні стани – первинні або набуті”, – пояснив головний санлікар.

Представник МОЗ уточнив, що для імунізації третьою дозою рекомендації будуть такі самі, як і щодо поєднання різних вакцин у випадку двох щеплень. Так, на сьогодні в Україні дозволено поєднання двох мРНК-вакцин або векторних препаратів із мРНК: наприклад, Moderna може бути заміщена на другу дозу Pfizer або навпаки, AstraZeneca теж можна замінювати мРНК-вакциною для другого щеплення.

“Для введення третьої додаткової дози буде застосовуватися така сама норма – принцип сумісності мРНК-вакцин або векторних із мРНК. Щодо інших конфігурацій зараз немає доказових даних щодо безпечності таких поєднань”, – підсумував Кузін.

Читайте також  “Не розкіш, а засіб пересування”: в Україні пропонують орендувати тварин під час карантину

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело

Загрузка...
загрузка...