Через “Укрпошту” або на картку: від 1 вересня пенсії виплачуватимуть по-новому

Примусового переведення не буде, але ті, кого не влаштовує доставка пенсій поштою, можуть самостійно обрати один з 43 банків, уповноважених на обслуговування пенсіонерів.

Від 1 вересня 2021 року українці по-новому отримуватимуть пенсії і грошової допомоги – або через “Укрпошту, або на банківську картку.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

Можливість адресно отримувати пенсію залишили лише для 4 категорій українців:

мають І групу інвалідності,
за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду,
досягли 80-річного віку,
є одержувачами державної соціальної допомоги особам, що не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.
Втім, представники вище згаданих категорій можуть обрати між доставкою пенсії додому та на картку, зважаючи на більш зручний варіант для себе.

Зазначається, що усім особам, що не входять у вище згадані 4 категорії від 1 вересня будуть нараховувати пенсії лише через поточні рахунки уповноважених банків.

Для тих, хто бажає отримувати гроші не на пошті, а скористатися пенсійною програмою банку, необхідно прийти в обрану фінустанову з паспортом, ідентифікаційним кодом, пенсійним посвідченням або довідкою про призначення пенсії. У банку буде оформлена пенсійна картка (картка для соціальних виплат), на яку і будуть перераховуватися гроші від ПФУ.

Одержувачі, які ще не обрали собі уповноважений банк, зможуть це зробити до 1 вересня 2021 року. У разі, якщо до 1 вересня 2021 року одержувач не визначить для себе уповноважений банк, то рахунок йому (крім осіб з окремих категорій, зазначених вище) буде відкрито в уповноваженому банку, визначеному Кабінетом Міністрів України, за зверненням органів Пенсійного фонду України або органів соціального захисту. Людина зможе в будь-який момент змінити уповноважений банк за власним бажанням.

Читайте також  Серпень 2021: скільки свят та вихідних очікувати українцям

Пенсіонерам, які вже отримують виплати на пошті, ніяких додаткових документів подавати не потрібно.

Якщо ж людина раніше отримувала пенсію в банку, а тепер хоче робити це через “Укрпошту”, слід написати заяву про переведення виплат (з зазначенням обраного відділення, серії та номера паспорта, контактних даних) і зробити копії сторінок паспорта. На копіях потрібно додатково поставити підпис, написати “Згідно оригіналу”, вказати ПІБ та дату. Документи можна або подати особисто, або відправити поштою на адресу Пенсійного фонду.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело