“Слуги народу” хочуть скасувати звання “Герой України” і всі почесні звання

Депутати Верховної Ради від фракції “Слуга народу” Юрій Камельчук, Тарас Тарасенко та Анатолій Остапенко пропонують парламенту скасувати звання “Герой України”, а також відзнаку “Іменна вогнепальна зброя” і все почесні звання України.


Про це йдеться в законопроєкті №5829 “Про внесення змін до закону “Про державні нагороди України” щодо вдосконалення системи державних нагород України, зареєстрованому в Раді 26 липня, передають Українські Новини.

При цьому законопроєктом пропонується ввести замість “Героя України” орден Золотого тризуба – найвищої державної нагороди України за здійснення визначного геройського вчинку або визначного досягнення.

Також пропонується ввести такі нагороди, як Хрест “Честь і слава” – для нагородження за героїчний вчинок з ризиком для життя під час бойових дій, антитерористичних та миротворчих операцій і Хрест “Гідність і честь” – для нагородження за героїчний вчинок з ризиком для життя в мирний час.

Крім цього, законопроєктом пропонується скасувати всі почесні звання України, зокрема, “Народний артист”, “Заслужений артист”, “Заслужений журналіст”, “Заслужений лікар”, “Заслужений юрист”, “Мати-героїня”.

Замість них пропонується ввести такі звання, як “Гордість професії” і “Гордість нації”.

Згідно із законопроєктом, президент, голова Верховної Ради, перший заступник і заступник голови Верховної Ради, народні депутати, прем’єр-міністр, перший віцепрем’єр-міністр, віцепрем’єр-міністри, міністри, керівники інших центральних органів виконавчої влади, депутати представницьких органів місцевого самоврядування можуть бути нагороджені державними нагородами тільки після завершення своїх повноважень, за винятком нагородження за особисту мужність і героїзм та нагородження президентськими нагородами в вигляді пам’ятних і ювілейних медалей.

Як повідомляли Українськi Новини, 78 депутатів Верховної Ради від фракцій “Слуга народу”, “Європейська солідарність”, “Батьківщина”, “Голос”, члени депутатських груп “Довіра”, “Партія “За майбутнє” і позафракційні пропонують парламенту рекомендувати президенту Володимиру Зеленському повернути звання Героя України Степану Бандері і Роману Шухевичу.

Читайте також  Нові правила нарахування субсидій: кого змусять повернути гроші і хто залишиться без знижки

Зеленський присвоїв звання “Мати-героїня” 1 019 жінкам.

У 2020 році Зеленський присвоїв посмертно звання Героя України членам екіпажу літака МАУ, збитого в Ірані.

 

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело