Найбільшу небезпеку з погляду зараження коронавірусом становлять закриті приміщення без якісної вентиляції. У зоні ризику – дитячі садки, школи, лікарні, громадський транспорт.
Про це в ефірі телеканалу OBOZREVATEL розповів лікар-епідеміолог, засновник NEGIC, голова ГО “Інфекційний контроль в Україні” Андрій Александрін. На підтвердження своїх слів він навів дані наукових досліджень.
Медик звернув увагу на статтю, що вийшла в авторитетному журналі The Lancet у квітні поточного року, яку він назвав резонансною. У ній були наведені докази того, що COVID-19 передається не тільки крапельним, але й повітряним шляхом.
“Якщо раніше ВООЗ заявляла про те, що COVID-19 – це крапельна інфекція, відповідно, досить маски і фізичної дистанції, то на сьогоднішній день є достатньо доказів, що епідеміологічно важливий шлях передачі у разі COVID-19 – повітряний, тобто через дрібнодисперсний аерозоль”, – пояснив Александрін.
У цьому контексті він зазначив, що в Україні практично на всіх соціально важливих об’єктах немає “якісної механічної вентиляції”, що забезпечує нормальну кратність повітрообміну. Це, зокрема, дитячі садки, школи, лікувальні установи, громадський транспорт.
“Тому в нас у зону ризику потрапляє все населення, яке перебуває в замкнутих приміщеннях, які погано вентилюються”, – попередив епідеміолог.
“Нам потрібно міняти риторику і доносити до масового населення, що найголовніше на сьогоднішній день – мінімізувати кількість людей у замкнутих просторах і частіше провітрювати приміщення”, – підкреслив він.
Шукайте деталі в групі Facebook