Голубовська розповіла про 15 мутацій штаму Дельта: чим вони небезпечні

У штаму коронавірусу Дельта, який поширився по світу з Індії, виявили близько 15 мутацій у порівнянні з вихідним вірусом. Частина з них, такі як L452R і E484Q, допомагають цьому варіанту уникати впливу антитіл організму: як природних, що виникли після хвороби, так і сформованих після вакцинації.


Про це на своїй сторінці в Facebook написала провідна інфекціоністка МОЗ України Ольга Голубовська. У своєму пості вона посилається на дані з брифінгу Служби громадської охорони здоров’я Англії.

“Delta частково уникає антитіл, що виробляються і у відповідь на вакцинацію, причому робить це більш ефективно, ніж штам Alpha або B.1.1.7. У літніх людей цей ефект більш виражений”, – написала лікарка.

Ще однією мутацією вірусу є P681R. Вона сприяє “прилипанню” вірусу до клітин організму, а також допомагає їх злиттю.

“Вона сприяє утворенню синцитія – злиття клітин з формуванням багатоядерной структури із загальною цитоплазмою, така собі фабрика з виробництва клітин”, – пояснила медикиня.

За словами Голубовської, інші віруси теж здатні так впливати на людину, проте штам Дельта і ця його мутація діють ширше. Через це різко зростає вірусне навантаження на організм, сильніше виражені симптоми хвороби: підвищення температури, інтоксикація, ранні вірусні пневмонії, зниження сатурації вже на 4-5 день.

Крім того, Дельта відрізняється високою контагіозністю (здатністю передаватися від хворих здоровим).

“Здатність вірусу утворювати синцитії може завдати більшої шкоди тканинам і органам організму, особливо легеням, де альвеоли мають товщину лише в одну клітину”, – попередила Голубовська.

У зв’язку з цим інфекціоністка закликала людей вакцинуватися, уникати людних місць і носити маски. Також важливо стежити за своїм здоров’ям, правильно харчуватися і дотримуватися режиму сну.

Читайте також  Березень – це свято кожен день (що і коли святкувати)

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело