Хвороба кондиціонерів: чим вона небезпечна та як зберегти здоров’я

Кондиціонер і справді рятує у спеку. Особливо зараз, коли стовпчики термометрів сягають більше +40 С°. Але не дивлячись на тимчасове полегшення, після постійного перебування біля кондиціонеру є ризик серйозно захворіти. Про «хворобу кондиціонерів» попереджають спеціалісти і наголошують, що варто бути обережними з температурними перепадами.

Про те, чим небезпечна «хвороба кондиціонерів» – у матеріалі ТСН.ua.

Основними симптомами «хвороби кондиціонерів» китайські спеціалісти вважають:

закладеність і свербіж у носі;

нежить;

сльозоточивість очей.

Якщо ситуація ускладнена – до симптомів додаються висока температура, кашель, діарея та у важких випадках – пневмонія.

Основні причини виникнення «хвороби кондиціонерів»:

сухе повітря;

постійна зміна температурного режиму;

розмноження мікроорганізмів через погану циркуляцію повітря та відсутність провітрювання, а також скупчення бактерій у самому приладі;

низький вміст кисню в приміщенні, де працює кондиціонер.

Як уберегтися себе від хвороби:

Необхідно обмежити час перебування в кімнаті, де працює кондиціонер і щодня провітрювати приміщення.

Підтримуйте оптимальний температурний режим: у кімнаті не повинно бути більше ніж на п’ять градусів прохолодніше, ніж на вулиці – температура не має бути нижчою за +26. Норма вологості – 40-60%.

Якщо вам доводиться довго перебувати в приміщенні, де працює кондиціонер, потрібно кожного дня бувати на свіжому повітрі й пити більше води для прискорення метаболізму.

Уникайте прямих потоків холодного повітря, особливо якщо ви спітніли. Шийний відділ хребта, коліна та інші вразливі частини тіла мають залишатися в теплі.

Не паліть там, де працює кондиціонер. Регулярно чистите фільтр приладу та інші деталі, де можуть накопичуватися патогенні мікроорганізми.

Не потрібно спати в автівці з увімкненим кондиціонером. Через погану вентиляцію ви можете не помітити витік чадного газу з двигуна й отруїтися.

Читайте також  Без матусі залишилося двоє діточок. Після важкої хвороби відійшла у вічність наша землячка Інна Савчук. Світла пам"ять...

Слід спочатку відкривати вікна, а потім вмикати кондиціонер. Якщо автівка довго стояла під сонцем, бажано спочатку охолодити салон, відкривши на деякий час вікна, а потім сідати до нього. Аби уникнути різкого стрибка температур, одразу вмикати кондиціонер не потрібно.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело