В Україні змінили правила купівлі доларів: що потрібно знати

В Україні Національний банк змінив правила купівлі валюти. Серед іншого дозволили купувати долари через безнал. Тобто щоб купити 1 тис. доларів, тепер не обов’язково приносити з собою еквівалент цієї суми в гривнях, достатньо сплатити покупку карткою.


Як пише видання Фокус, це випливає з постанови НБУ №62. Також у відомстві дозволили інвестувати в закордонні акції через українського брокера. Ліміт на рік змінювати не стали, він становить 200 тис. євро. А ось для звичайних українців правила значно спростили.

“Людям тепер необов’язково подавати в касу банку пачки готівкової гривні, можна провести операцію за допомогою банківської картки через термінал у касі. Також можна продати безготівкову валюту з подальшим зарахуванням коштів у гривні на свій картковий рахунок”, – йдеться в матеріалі.

Зазначимо, до цього кроки з лібералізації валютного ринку ухвалювались протягом декількох років. Поступово українцям дають можливість купувати долари без жорсткого контролю.

“Дозвіл фізичним особам купувати готівкову іноземну валюту за безготівкову національну валюту є логічним продовженням політики лібералізації. Це надасть клієнтам більше зручностей. Раніше здійснення подібної операції проходило в дві ітерації (наприклад, купівля безготівкової іноземної валюти за безготівкову національну валюту з подальшим зняттям готівкової валюти з поточного рахунку), після впровадження змін – в одну. Виграш як для клієнта, так і для банку полягає в скороченні часу обслуговування”, – розповідає Марина Ревуцька, заступниця директора роздрібного бізнесу Ощадбанку.

Відзначимо, в Україні в результаті ухвалення закону “Про платіжні послуги” у банків з’являться нові конкуренти. Випускати і видавати картки зможуть у відділеннях пошти, в торгових мережах і навіть у ломбардах.

Читайте також  Медсестрам в школах зарплати підвищать на 20%, але тимчасово, – Шмигаль

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело