Мінімум 20 тис. Грн для лікарів. Зеленський підписав указ про підвищення зарплат медикам

Мінімум 20 тис. Грн для лікарів. Зеленський підписав указ про підвищення зарплат медикам

Президент України Володимир Зеленський 18 червня під час заходу з нагоди святкування Дня медичного працівника в Києві підписав указ про збільшення мінімальних зарплат медиків. Відео заходи опублікував Офіс президента в Facebook.
За словами президента, указ передбачає, що лікарі не можуть отримувати зарплату менше 20 тис. Грн, середній медперсонал – не менше 13,5 тис. Грн.

Зеленський стверджує, що ВП спільно з урядом і парламентом “зроблять все, щоб такі суми були не тільки на папері, і щоб загальний бюджет охорони здоров’я збільшувався”.

“Уряд починає процес підготовки держбюджету на 2022 рік. Я очікую, що він стане чітким сигналом про відновлення престижу і важливої ​​ролі медиків в нашому суспільстві, прошу уряд врахувати ці розміри при розрахунку тарифів медичних гарантій і формуванні бюджетів відомчих медичних установ”, – сказав президент.

Також він закликав місцеву владу контролювати розподіл зарплат в медустановах, щоб не вийшло так, що “керівники лікарень отримують в місяць 100 тис., А лікарі і медсестри – 6 тис. Грн”.

контекст:
За даними Офісу президента, в Україні близько 700 тис. Медиків. У МОЗ повідомляли, що в Україні не вистачає майже 25 тис. Лікарів.

Середня зарплата працівників медичної сфери в першому кварталі 2021 року, за інформацією Державної служби статистики (.xlsx ), становила 11 254 грн (середня по Україні в цей час була 12 835 грн).

У 2020 році, за даними Національної служби здоров’я України, середня зарплата медиків, які надають спеціалізовану допомогу, становила близько 9 тис. Грн (до вирахування податків), зарплата керівників установ – 23,5 тис. Грн, середнього медперсоналу – 7,5 тис. грн, молодшого медперсоналу – 6,1 тис. грн. Найвищі зарплати були у медпрацівників Луганській області та Києва, найнижчі – у медпрацівників Одеської, Рівненської та Хмельницької областей.

Читайте також  Українців чекають довгі вихідні в 2021 році

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело