Коли школи України проводять останній дзвоник: різні дати у містах

Школи вже органузовують свято останнього дзвоника у 2021 році. Чи буде в школах традиційна лінійка та коли школи завершуватимуть навчальний рік – читайте у матеріалі.


Через карантин та подовжені канікули деякі школи можуть змістити дати закінчення навчального року та вирішити самостійно, в якій формі проводити останній дзвоник.

Що рекомендує Міністерство освіти і науки
МОН заявило, що шкільні свята можна проводити лише з дотриманням вимог безпеки. Окрім того, проведення останнього дзвоника і випускного буде залежати від регіону і дати, коли ці заходи плануються.

Остаточне рішення приймає директор школи залежно від тих обмежень, які будуть встановлені на той період у конкретному регіоні,
– заявив начальник головного управління шкільної освіти Юрій Кононенко.

Так, згідно з нинішніми обмеженням адаптивного карантину, школи на свято останнього дзвоника не можуть відвідати учні, якщо регіон знаходиться у регіонах червоної зони.

На даний момент у червоній зоні карантину не залишилося жодної області.

Коли у школах України пролунає останній дзвоник
Загалом у більшості шкіл останні дзвоники відбудуться у п’ятницю, 28 травня 2021 року.

Харків – 5 червня
У Харківській ОДА повідомили, що навчальний рік школи будуть завершувати в очному режимі, але з карантинними обмеженнями. Школи будуть самостійно вирішувати, як проводити свято останнього дзвоника, але їм треба дотримуватися всіх обмежень жовтої зони.

Навчальний рік у школах Харківської області завершиться 4 червня, а вже 5 червня в навчальних закладах міста відбудеться святковий останній дзвоник.

Львів – 28 травня, 4, 10 або 14 червня
Навчальний рік у школярів Львова та області завершиться по-різному, передає Tvoemisto.tv. Так, одні школи на літні канікули підуть 28 травня, деякі – 4 червня, а інші – аж 10 та 14 червня. Окрім того, традиційних “лінійок” у школах не буде.

Читайте також  Чому у дитини немає інтересу до читання і що при цьому робити?

Більшість шкіл все ж навчання завершить у перших числах червня. Останні дзвоники будуть проводити теж по-різному у школах.

Київ – 28 травня
Заступник голови КМДА Валентин Мондріївський пообіцяв, що навчальний рік у Києві закінчиться у травні. Це пов’язано з тим, що під час локдауну заняття у школах не переривалися, а проходили дистанційно.

Тож, останній дзвоник пройде 28 травня у школах столиці. Навчання на літо не продовжували.

Одеса – 28 травня, 4 або 8 червня
Начальник департаменту освіти і науки Одеської ОДА Олександр Лончак заявив, що через карантинні обмеження ніяких святкових заходів та випускних в цьому році на широкий загал проводити не можна. Святкові заходи будуть організовані в межах одного класу і без глядачів.

Кожна школа сама обрала дату закінчення навчання. Так, 90 шкіл продовжать уроки до 4 червня, ще 7 шкіл – до 28 травня, а інші заклади – до 8 червня.

Хмельницький – 11 червня
Департамент освіти і науки Хмельницького рекомендував школам міста завершити навчання 11 червня, йдеться на місцевому сайті khmelnytskyi.one.

Для початкових класів в цей період з 31 травня по 11 червня можна організувати навчальний процес за допомогою екскурсій, навчально-пізнавальної практики чи інших форм роботи.
Для учнів 5 – 10 класів, які весь квітень навчалися дистанційно, буде ще місяць для того, щоб у класно-урочній системі закріпити знання, які отримали під час дистанційного навчання.
Окрім того, міський департамент освіти і науки рекомендує школам проводити останні дзвоники на свіжому повітрі і лише для випускних класів. Вони пройдуть 11 червня.

Чернівці – 29 травня
У Чернівцях останній дзвоник у школах повинен пройти в суботу, 29 травня, йдеться в наказі місцевого освітнього управління.

Читайте також  Ляшко назвав точну дату початку вакцинації в Україні

А все через те, що робочий день з п’ятниці, 28 травня, переноситься на суботу, 29 травня, оскільки 28 травня у школах буде проходити ЗНО з математики.

Тернопіль – 8 червня
У Тернополі навчальний рік закінчиться 8 червня, в цей самий день міське управління освіти рекомендувало школам провести останні дзвоники.

Начальниця міського управління освіти Ольга Похиляк сказала, що школи можуть вирішити провести останній дзвоник після цієї дати, але не раніше. Також цього року не буде проводитися традиційна загальноміська хода випускників, їм вручать атестати 2 липня.

Черкаси – 8 червня
Заступниця мера Черкас Марина Гаркава повідомила, що у черкаських школах вирішили продовжити навчання влітку, бо не встигли вичитати навчальну програму до кінця травня. Останній дзвоник запланований на 8 червня.

Запоріжжя – 31 травня
Місцевий канал tv5 повідомив, що в Запоріжжі останній навчальний день буде 28 травня, а останній дзвоник пройде 31 травня.

Полтава – 9 червня
У Полтаві останній дзвоник відбудеться 9 червня, і він відбудеться лише для випускників 11 класів, повідомило видання 0532.ua. Свято рекомендували проводити у дворі навчальних закладів, а у випадку несприятливих погодних умов – в актовому залі за умови заповнення 50% місць.

Вже 11 червня випускникам 9 класів мають вручити свідоцтва про здобуття базової середньої освіти. А 1 липня випускникам 11 класів вручать атестати.

Дніпро – 27 травня
Керівниця відділу управління освіти департаменту гумполітики у Дніпрі Світлана Клявченко запевнила, що останній дзвоник у школах Дніпра пролунає 27 травня. Так, у цей день завершиться навчальний рік 2020-2021.

Спочатку хотіли організувати свято 28 травня, однак у цей день проводять ЗНО з математики. З огляду на те, що на базі шкіл будуть працювати пункти проведення ЗНО, останній день занять – 27 травня.

Читайте також  Як правильно вітати з Новим роком – підписуємо листівку

Чернігів – 4 або 5 червня
У Чернігові навчальний рік закінчиться 4 червня, йдеться на сайті міськради. Учні 9 класів отримають атестати 9 червня, а випускники 11 класів – 30 червня та 1 липня.

А в школах, де 4 червня має відбутися ЗНО з історії України, останній дзвоник перенесуть на наступний день — 5 червня.

До слова, у Міністерстві освіти і науки та ЮНІСЕФ заявили, що формат, в якому буде проходити новий навчальний рік з 1 вересня, залежатиме від епідемічної ситуації на території України та від темпів вакцинації.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело