Травень “розтопить” комунальні платіжки українців: як зміняться тарифи на світло, тепло і газ

Травень “розтопить” комунальні платіжки українців: як зміняться тарифи на світло, тепло і газ

Українцям розповіли, чому і на скільки в травні “схуднуть” платіжки

Серед хмар негативу, щодо комунальних платежів, з’явилися і позитивні новини. Так, в травні 2021 року платіжки за комуналку в Україні будуть значно нижче, так як не доведеться платити за багатостраждальне опалення. Проте для населення підвищаться тарифи на блакитне паливо – тут вже боляче.

Пропонуємо нашим читачам дізнатися, що зміниться для громадян вже цього місяця і скільки доведеться платити. Про це повідомляє один з українських телеканалів.

Що станеться з ціною на газ?

Так, з 1 травня всі постачальники газу населення зобов’язані запропонувати споживачам річні тарифи. Компанії-постачальники вже оприлюднили свої ціни, які діятимуть до 30 квітня 2022 року. Зокрема, газопостачальна компанія “Нафтогаз України” встановила річний тариф на рівні 7,96 гривень за кубометр, що на 1,10 гривень дорожче, ніж у січні – квітні (6,86 гривень).

Кілька постачальників встановили тариф нижче, ніж у “Нафтогазу”. Крім того, компанія “Йе Енергія” і 16 компаній, які працюють під загальним брендом “Твій Газзбут”, встановили ціну на рівні 7,99 гривень за кубометр, що на 1 гривню дорожче, ніж на початку року (6,99 гривень).

Річні тарифи на опалення

Після зростання цін на комуналку на початку року уряд підписав з Асоціацією міст України меморандум про заморожування тарифів на опалення і гарячу воду кінця опалювального сезону. “Нафтогаз” надав підприємствам теплокомуненерго відстрочку на частину платежів за природний газ. При цьому джерело погашення боргів, які виникнуть у виробників тепла, поки не визначено.

Крім того, новий глава НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко повідомив, що Кабінет Міністрів України продовжив режим покладання спеціальних зобов’язань (ПСО) на ринку газу на 20 днів в частині поставок газу підприємствам теплокомуненерго. За цей час має вирішитися питання боргів.

Читайте також  У Зеленського емоційно відреагували на ціни на газ за січень. “Весна скоро. Саджати будемо?”

Разом з тим “Нафтогаз” знову підвищив ціну газу для підприємств теплокомуненерго, які постачають гарячу воду і тепло населенню. Ціну газу встановлено на рівні 8325 гривень (з ПДВ, без тарифу на послуги транспортування) за 1 тис. куб. м, що на 6,4% більше, ніж у квітні (7827 гривень).

Тарифи на електрику

Електроенергія різко подорожчала для населення з 1 січня 2021 року, коли український уряд встановив ціну на перший квартал. Однак потім уряд двічі переносив термін дії тарифів – спершу до кінця квітня, а потім до кінця червня. В результаті тариф на електроенергію для населення на рівні 1,68 грн за 1 кВт/год зафіксований до 30 червня.

 

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело